Takmičenja - Page 5 I_icon_minitimeJuče u 11:23 am od dođoška

Takmičenja - Page 5 I_icon_minitimeJuče u 11:12 am od dođoška

Takmičenja - Page 5 I_icon_minitimeJuče u 11:01 am od dođoška

Takmičenja - Page 5 I_icon_minitimeJuče u 10:48 am od dođoška

Rezultati od :

Rechercher Napredna potraga
Naj bolji poslanici
dođoška (243078)
Takmičenja - Page 5 I_vote_lcapTakmičenja - Page 5 I_voting_barTakmičenja - Page 5 I_vote_rcap

Takmičenja - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Takmičenja   Takmičenja - Page 5 I_icon_minitimeSub Jan 02, 2010 1:12 pm

First topic message reminder :

Već decenijama unazad vaterpolo je u Srbiji najtrofejniji sport.
selektor „delfina“ Dejan Udovičić.
Rezultat iz Rima ima obavezujuću težinu da se i na Olimpijskim igrama za dve i po godine ostvare podjednako dobri rezultati.
- Zlatna medalja osvojena u Rimu je potvrda da smo na ispravnom putu i
garant pravilnog izbora za Igre u Londonu, gde nam je glavni cilj
osvajanje titule - zaključio je je Udovičić.

Datum upisa : 16.03.2010

PočaljiNaslov: Re: Takmičenja   Takmičenja - Page 5 I_icon_minitimeSub Nov 16, 2013 8:15 pm

Partizan ima talenat, Zvezda snagu!
Autor: MONDO
16.11.2013. | 18:25
Crveno-beli na Tašmajdanu rutinski savladali "večitog" rivala - 12:9 (5:1, 3:4, 3:2, 1:2).
Takmičenja - Page 5 Vater-940
Prvak Srbije i aktuelni prvak Evrope - mada se, sticajem okolnosti, nije plasirao u Ligu šampiona 2013/14 - bez većih problema je slavio pobedu u gradskom derbiju.

U meču 4. kola Prve lige, Zvezda je savladala Partizan rezultatom 12:9 i održala stoprocentan učinak u prvenstvu.

Radnički iz Kragujevca takođe ima svih 12 bodova i naredne subote dočekuje crveno-bele, u okršaju koji će možda razbiti vodeći tandem i iznedriti samo jednog lidera.

Pobednik "večitog" derbija jasno se nazirao već po završetku prve četvrtine, u kojoj je Partizan poveo preko Gavrila Subotića, a Zvezda odgovorila sa pet uzastopnih pogodaka!

Tim Dejana Savića igrao je čvrsto u odbrani i efikasno u napadu, dok su se crno-beli okuražili tek kada su zapali u ozbiljan rezultatski deficit.

Partizanu je, tako, pripala druga četvrtina, u kojoj je je lepim lob udarcem Dedovića i golom Subotića iz daljine prišao na 7:5.

Minut i po pre poluvremena, crno-beli su napravili kontrafaul, a Boris Vapenski to kaznio u kontri, povisio na 8:5 i time zaustavio jedini pravi pokušaj preokreta.

U drugom poluvremenu je iskusniji i kvalitetniji tim Zvezde rutinski održavao prednost. Čak i kad su puleni Vlade Vujasinovića smanjili na 9:7, uzvratili su centar Džon Man sa pozicije pred golom i Andrija Prlainović "žabicom" u desni ugao - 11:7.

Viktor Rašović bio je najefikasniji kod pobednika sa tri pogotka. Po dva su postigli Man, Prlainović, Vapenski i Strahinja Rašović, a jedan Nikola Vukčević.

U sastavu crno-belih, izdvojio se trostruki strelac Gavril Subotić. Dušan Mandić dva puta je pogodio Zvezdinu mrežu, a Nikola Dedović, Ognjen Stojanović i Ivan Rackov po jednom.

TABELA: Zvezda 12, Radnički 12, Vojvodina 9, Partizan 6, Banjica (-1) 3, ŽAK 1, Nais (-1) 1, Dunav 0
Boby
Član
Član

Broj poruka : 45020
Datum upisa : 24.03.2010

PočaljiNaslov: Re: Takmičenja   Takmičenja - Page 5 I_icon_minitimeNed Dec 01, 2013 7:52 am

Zvezdi i evropski Superkup!
Crvena zvezda osvojila Superkup Evrope, savladavši u finalu u Bečeju kragujevački Radnički 9:8.

Takmičenja - Page 5 DelijeFoto: MN Press
Crvena zvezda je u vaterpolu, ove godine, osvojila sve!

Titulu prvaka Srbije, Kup Srbije, titulu prvaka Evrope i u subotu evropski Superkup! Kakav melem na ranu koju je napravila Evropska federacija vodenih sportova (LEN) time što je prvaka Evrope i Srbije poslala u kvalifikacije za ovosezonsku Ligu šampiona, a potom je u tim kvalifikacijama ispala od italijanskog Pro Reka.

U uzbudljivom i borbenom finalu Superkupa Evrope u Bečeju, Zvezda je pobedila Radnički 9:8 (2:3, 4:2, 1:1, 2:2).

Kao što se i očekivalo odlučivale su nijanse i onaj ko bude imao više raspoloženih igrača. A u Bečeju ih je više imala Crvena zvezda.

Radnički je bolje otvorio utakmicu, ali se Zvezda potpuno vratila u igru u drugoj četvrtini i praktično je od tada nametnula svoj ritam igre. Mogli su crveno-beli i ranije, u trećoj četvrtini, da otklone dileme oko pobednika, kada su propustili dve velike šanse da odu na +3, ali i ovako su uspeli da "uštopuju" glavne snage Radničkog.

Trener Crvene zvezde Dejan Savić čestitao je svojim igračima na, kako je rekao, izutnom karakteru, ali i protivniku.

"Jurili smo ovaj trofej i zadovoljni smo što smo do njega došli. Mislim da smo zasluženo dobili. Presudila je treća četvrtina, ali u njoj smo nametnuli svoj ritam i na neki način umorili igrače Radničkog", ocenio je Savić.

Trener Radničkog Dejan Jovović izrazio je žaljenje zbog gubitka trofeja, ali je sportski priznao poraz.

"Imali smo pad u drugoj četvrtini u fazi napada, i posle toga smo pokušavali da uhvatimo rezultatski priključak. U poslednjoj četvrtini smo uspeli da stabilizujemo igru, ali nismo uspeli da preokrenemo. Sportski je izgubiti od velikog protivnika", rekao je trener Radničkog Dejan Jovović.

Zvezda je drugi srpski klub, posle Partizana, koji je osvojio Superkup Evrope.

- PRVA ČETVRTINA - 3:2 (za Radnički)

Radnički vodi 1:0. Damir Burić, sa igračem više.

Radnički vodi 2:0, Slavko Gak.

Andrija Prlainović smanjuje na 1:2, sa igračem više.

Radnički vodi 3:1, Ivan Basara.

Nikola Rađen za 2:3. Sa igračem više.

(kraj prve četvrtine)

- DRUGA ČETVRTINA - (4:2 za Zvezdu)

Đorđe Filipović (Radnički) nije iskoristio peterac.

Zvezda je izjednačila na 3:3.

Zvezda je prvi put povela - 4:3. Viktor Rašović sa velike daljine.

Crveno-beli imaju+2 (5:3). Džon Man, sa igračem više.

Radnički je smanjio na 4:5. Drugi gol Slavka Gaka na meču. Igrač više.

Kontra Zvezde i ponovo +2 (6:4). Strahinja Rašović strelac.

Kakav potez Borisa Zlokovića! Gotovo je zaronio, posle asistencije Filipa Filipovića, i lob Šefika za 5:6.

- TREĆA ČETVRTINA - (1:1)

Nijedna ekipa nije realizovala svoj prvi napad. Zvezda nije realizovala ni prvog igrača više u trećem delu igre. A nije ni Radnički. Još dva nerealizovana napada sa obe strane.

Boris Vapenski dovodi Zvezdu u vođstvo od 7:5.

Radnički i dalje bez gola u trećoj četvrtini. Novi promašaj, ovog puta Đorđe Filipović.

Vapenski je propustio šansu da Zvezdu dovede na +3. A potom je i Džon Man imao zicer, ali je Zdravko Radić sjajno intervenisao.

Filip Filipović iz velike daljine za 6:7. Ispod ruke Šefika.

- ČETVRTA ČETVRTINA -

Prlainović otvara odlučujući deo utakmice golom za 8:6.

Denis Šefik u dva navrata "skida" udarce igrača Radničkog.

Radnički smanjuje na 7:8. Srđan Vuksanović, sa igračem više.

Gol Nikole Rađena za 9:7, sa igračem više. Dva minuta do kraja.

Filipović smanjuje na 8:9.

Zvezda je loše odigrala sa igračem više. Još 40 sekundi do kraja, napad Radničkog.

Slavko Gak šutira pravo u Šefika! Radnički ne koristi igrača više.
Zoki
Funder
Funder

PočaljiNaslov: Re: Takmičenja   Takmičenja - Page 5 I_icon_minitimeNed Dec 01, 2013 4:56 pm

Сергей
Član
Član

Broj poruka : 4212
Datum upisa : 26.11.2013

PočaljiNaslov: Re: Takmičenja   Takmičenja - Page 5 I_icon_minitimePon Jan 27, 2014 5:57 am

KUP: Čudo Šefika za trofej Zvezde!
26.01.2014. | 21:04  >  22:07
Sjajni golman u poslednjem sekundu finala matirao Radića, sa svog gola! Crvena zvezda - Radnički 12:11 (3:2, 3:3, 3:2, 3:4).
Takmičenja - Page 5 Sefik-940 Foto: MN Press

Denis Šefik uradio je ono što dugo neće uraditi nijedan vaterpolo golman, posebno pod sličnim okolnostima!

Tridesetsedmogodišnji as na neverovatan način je matirao kolegu Zdravka Radića, u trenucima kada je vreme isticalo i kada su svi na bazenu Tašmajdan - igrači, članovi stručnih štabova i preko 3.000 gledalaca - bili spremni za produžetke.

Međutim, pokazalo se da je i vaterpolo sport u kome se igra "do poslednjeg zvuka sirene" i da nijedan šut nije bezopasan.

"Šutnuo sam iz očaja, nisam imao šta drugo da uradim. Nije mi palo na pamet da mogu da dam gol, međutim, lopta je nezgodno odskočila i prevarila Radića. Dešava se to jako retko... Možda znaju stariji, ja se ne sećam ovakvog slučaja", rekao je Šefik za RTS u direktnom uključenju pored bazena.

Zvezda je eliminacijom od Pro Reka u kvalifikacijama sprečena da brani naslov evropskog prvaka, ali je u nedelju odbranila prvi od dva trofeja na domaćoj sceni, nacionalni Kup.

Kao u finalu prošlogodišnjeg plej-ofa, kao krajem novembra u duelu za evropski Superkup, savladan je Radnički iz Kragujevca, koji igrom i borbenošću nije zaslužio da izgubi na ovako šokantan način - 12:11 (3:2, 3:3, 3:2, 3:4).

Izabranici Dejana Jovovića su pet i po minuta pre kraja gubili 11:8, pogocima Đorđa Filipovića i Damira Burića izjednačili su na 11:11, a koji sekund pre Šefikovog gola imali čak šut za pobedu iz povoljne pozicije...
STRELCI
ZVEZDA: Vapenski 3, Prlainović 2, V. Rašović 2, Avramović 1, S. Rašović 1, Vukčević 1, Man 1, Šefik 1.

RADNIČKI: F. Filipović 3, Đ. Filipović 3, Marković 2, Korolija 1, Zloković 1, Burić 1.
Finale je u prvom poluvremenu bilo potpuno izjednačeno. Radnički je kratko vodio, a Zvezda preuzela inicijativu krajem prve četvrtine.

Do odlaska na odmor nijedna ekipa nije uspela da stekne dva gola viška, a onda su učenici Dejana Savića u trećoj deonici poveli 7:5, pa i 9:6.

Međutim, Filipu Filipoviću, koji je dugo bio jedini iz Radničkog kadar da matira Šefika pridružio se prezimenjak Đorđe i vratio priključak - 9:8.

Džon Man i Boris Vapenski ponovo su doneli Zvezdi "plus tri" i naveli Delije da zapevaju "Još jedna pobeda i titula", međutim, Kragujevčani su se kao ranjeni lav vratili u život.

Burić je 65 sekundi pre kraja izjednačio, Radić u poslednjem napadu crveno-belih odbranio "zicer" Strahinje Rašovića i šut iz daljine Andrije Prlainovića, da bi jedan od igrača Radničkog u brzini pogodio svog klupskog druga ispred Šefikove mreže.

1 / 10
Izvor: MN Press

Činilo se da je to sve za regularnih 32 minuta, ali je nekadašnji reprezentativac SR Jugoslavije, SCG, Srbije, pa konačno Crne Gore, ipak rekao poslednju reč...

Zvezda brani trofej osvojen januara prošle godine, u finalu protiv Partizana (9:8, produžeci). Crveno-beli su krajem novembra bili bolji od Radničkog u meču za Superkup Evrope.