Foto-forum
nije teško biti fin,registracija za 3 sec i obavezno predstavljanje!!!
posle registracije neophodno je ulogovati se ...dakle korisničko ime i lozinka i slobodno krstarite forumom


ugodan boravak želi vam Zoki sa ekipom urednika
Foto-forum
nije teško biti fin,registracija za 3 sec i obavezno predstavljanje!!!
posle registracije neophodno je ulogovati se ...dakle korisničko ime i lozinka i slobodno krstarite forumom


ugodan boravak želi vam Zoki sa ekipom urednika
Foto-forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


The World in Photos
 
PrijemEventsRegistruj sePristupi
Zadnje teme
» Divlje životinje
Dejvis kup - Page 4 I_icon_minitimeDanas u 10:46 am od dođoška

» Deca i životinje
Dejvis kup - Page 4 I_icon_minitimeDanas u 10:43 am od dođoška

» Bebe i deca
Dejvis kup - Page 4 I_icon_minitimeDanas u 10:40 am od dođoška

» chat tema
Dejvis kup - Page 4 I_icon_minitimeDanas u 9:34 am od dođoška

» slika dana
Dejvis kup - Page 4 I_icon_minitimeDanas u 9:30 am od dođoška

» Fotografija meseca maj 2024
Dejvis kup - Page 4 I_icon_minitimeDanas u 9:27 am od dođoška

» uz kaficu,čaj...
Dejvis kup - Page 4 I_icon_minitimeDanas u 9:22 am od dođoška

» Dobro jutro , dobra večer , laku noć :)
Dejvis kup - Page 4 I_icon_minitimeDanas u 9:21 am od dođoška

» Vremeplov-Na današnji dan
Dejvis kup - Page 4 I_icon_minitimeDanas u 9:15 am od dođoška

» More,jezero,reka,plaža,palma...
Dejvis kup - Page 4 I_icon_minitimeDanas u 8:40 am od Zoki

» Ptice
Dejvis kup - Page 4 I_icon_minitimeDanas u 8:39 am od Zoki

» Sve vrste ribe
Dejvis kup - Page 4 I_icon_minitimeDanas u 8:39 am od Zoki

» Burakina Faso
Dejvis kup - Page 4 I_icon_minitimeJuče u 1:26 pm od dođoška

» Bugarska
Dejvis kup - Page 4 I_icon_minitimeJuče u 1:20 pm od dođoška

» Šruzberi-Shrewsbury
Dejvis kup - Page 4 I_icon_minitimeJuče u 1:17 pm od dođoška

Traži
 
 

Rezultati od :
 

 


Rechercher Napredna potraga
Naj bolji poslanici
dođoška (243328)
Dejvis kup - Page 4 I_vote_lcapDejvis kup - Page 4 I_voting_barDejvis kup - Page 4 I_vote_rcap 
Zoki (182846)
Dejvis kup - Page 4 I_vote_lcapDejvis kup - Page 4 I_voting_barDejvis kup - Page 4 I_vote_rcap 
Ружа (169543)
Dejvis kup - Page 4 I_vote_lcapDejvis kup - Page 4 I_voting_barDejvis kup - Page 4 I_vote_rcap 
maraja (122180)
Dejvis kup - Page 4 I_vote_lcapDejvis kup - Page 4 I_voting_barDejvis kup - Page 4 I_vote_rcap 
BlackW (111592)
Dejvis kup - Page 4 I_vote_lcapDejvis kup - Page 4 I_voting_barDejvis kup - Page 4 I_vote_rcap 
Doktor M (79536)
Dejvis kup - Page 4 I_vote_lcapDejvis kup - Page 4 I_voting_barDejvis kup - Page 4 I_vote_rcap 
Daca* (74450)
Dejvis kup - Page 4 I_vote_lcapDejvis kup - Page 4 I_voting_barDejvis kup - Page 4 I_vote_rcap 
biljana (65382)
Dejvis kup - Page 4 I_vote_lcapDejvis kup - Page 4 I_voting_barDejvis kup - Page 4 I_vote_rcap 
djadja (61062)
Dejvis kup - Page 4 I_vote_lcapDejvis kup - Page 4 I_voting_barDejvis kup - Page 4 I_vote_rcap 
Brzi (57960)
Dejvis kup - Page 4 I_vote_lcapDejvis kup - Page 4 I_voting_barDejvis kup - Page 4 I_vote_rcap 
Maj 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
KalendarKalendar
Add This
Bookmark and Share




 

 Dejvis kup

Ići dole 
+16
Lostinthegardenofeden
Kralj
munja
Katy
Zana
lela74
Dejan
Dylan
Vasilije
Conan
^^Miss.Lautner^^
Doktor M
Dragan Kovačević
Boby
Anel6
Zoki
20 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
AutorPoruka
Zoki
Funder
Funder
Zoki


Srbija Muški
Strelac
Broj poruka : 182846
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 62
Lokacija Lokacija : Sombor

Dejvis kup - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Dejvis kup   Dejvis kup - Page 4 I_icon_minitimeSre Feb 24, 2010 7:14 pm

First topic message reminder :

Srbi favoriti za osvajanje "salatare"



Evropske
kladionice su se izjasnile - Srbija je glavni favorit za osvajanje
Dejvis kupa.


Dejvis kup - Page 4 V161737p0


Takmičenje startuje mečevima 1. kola, od 5. do 7.
marta, a Đoković i društvo u Beogradskoj areni dočekuju reprezentaciju
SAD, koja će doći bez Endija Rodika i najverovatnije bez Džejmsa Blejka.

Zanimljivo je da su dvostruki uzastopni osvajači "salatare", Španci, tek
drugi favoriti prema bukmejkerima. Razlog za to treba tražiti u
činjenici da će "crvena furija" u meču 1. kola dočekati Švajcarce, ali
lišena pomoći Rafaela Nadala i Fernanda Verdaska.

Na uplaćene četiri funte (ili evra) dobiće se 11 ako Srbi trijumfuju u
Dejvis kupu. Ko pogodi da će opet Španci biti najbolji, na dve funte
dobiće sedam...

Treći favoriti su Francuzi (6:1), a slede ih Rusi (13:2), Argentinci
(11:2), Česi (7:1)...

Najmanje šanse za uspeh kladioničari daju Izraelu (150:1), Ekvadoru
(200:1) i Indiji (300:1).
Nazad na vrh Ići dole
https://foto-forum.forumsr.net/

AutorPoruka
Doktor M
Član
Član



Broj poruka : 79536
Datum upisa : 16.03.2010

Dejvis kup - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dejvis kup   Dejvis kup - Page 4 I_icon_minitimeSub Nov 13, 2010 8:18 pm

Đoković: Lodra, vidimo se u Areni


Novaka Đokovića nije mnogo dotakao poraz u Parizu. Misli su mu usmerene na finale Dejvis kupa, na podlozi koja mu više "leži", pred njegovim navijačima... Dejvis kup - Page 4 V188923p0
Novak Đoković poražen je u trećem kolu Mastersa u Parizu od domaćeg igrača, Mišela Lodre - 6:7, 2:6.

Lodra je igrao fantastično, pa ne čudi izjava selektora Francuske Gija Foržea da će upravo 34. teniser sveta biti "drugi reket" njegove reprezentacije u finalu Dejvis kupa u Beogradu početkom decembra, pošto je Žo Vilfred Conga otkazao učešće zbog povrede (prvi reket biće Gael Monfis).

"Situacija će se u Beogradu dosta razlikovati. Pre svega mislim da je Lodra, zaista, odigrao najbolje što može. Imao sam prethodno priliku jednom da odmerim snage sa njim, doduše pre nekoliko godina. Uvek je bio nezgodan igrač na brzim podlogama. Odlično servira i dobro igra voleje. U Bersiju me je iznenadio u nekim trenucima kad je bilo bitno i odigrao, zaista, neverovatno", rekao je Đoković za "Novosti".

Publika u Parizu je dala krila Lodri, a u Beogradu će u prednosti biti srpski igrači. Takođe, i podloga u Areni će biti povoljnija za domaćina.

"Što se tiče same podloge, koja će imati veliki uticaj na mečeve, sigurno će biti drugačija u Beogradu. Naravno, više će odgovarati meni i ostalim igračima Srbije".

Nije mnogo razočaran ranom eliminacijom sa turnira u "gradu svetlosti".

"Zaista mi je potrebno malo vremena da se odmorim, jer sam u poslednje vreme imao dosta težak period. Istrošio sam se. Ali, sad dolaze dve-tri nedelje koji su mi vrlo bitne, u Londonu i u Beogradu, i tu želim da što bolje odigram".

Upitan da li bi voleo da i u Beogradu igra protiv Lodre, odgovorio je:

"O, da! Iskreno, voleo bih to, zaista. On jeste nezgodan igrač, ali mi nije problem da igram protiv njega. Znam da će mi podloga mnogo više odgovarati".

Đoković je na Mastersu u Parizu branio titulu, ali priznaje da mu je finale Dejvis kupa zaokupiralo misli.

"To je, na neki način, očekivano, jer se radi o velikom uspehu, i za njihovu, i za našu reprezentaciju. Sad svi željno iščekujemo taj duel. Svaki meč koji je odigran između srpskog i francuskog tenisera u poslednje vreme, na neki način je posmatran kao potencijalni dvoboj u Beogradu".

Nije želeo najbolji srpski teniser da prejuidicira ishod finala.

"Nikad se ne zna, jer je Dejvis kup vrlo specifično takmičenje, gde ništa nije predvidivo. Međutim, i pored toga što imam vrlo važan turnir u Londonu, gde zaista želim dobro da prođem i napravim zapaženiji rezultat, prioritet ove godine je sigurno da odigramo najbolje što možemo finale Dejvis kupa i da ga osvojimo. To govorim u ime svih igrača. Iskreno se nadamo pobedi".

Nema Đoković šta da poručio Francuzima, ali ima svojim navijačima.

"Poručujem našoj publici da dođe u što većem broju. Imamo sjajnu ekipu u kojoj vlada odlična atmosfera i na krilima te podrške možemo da osvojimo kup", zaključio je Novak Đoković.
Nazad na vrh Ići dole
Zoki
Funder
Funder



Broj poruka : 182846
Datum upisa : 01.01.2010

Dejvis kup - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dejvis kup   Dejvis kup - Page 4 I_icon_minitimeUto Nov 16, 2010 7:06 pm

Ana Ivanović: Dejvis kup je naš


Srpska teniserka uverena da će njene kolege savladati Francuze u finalu, koje će, nada se, pratiti u Beogradskoj areni. Dejvis kup - Page 4 V189180p0
Ana Ivanović je trijumfalno završila sezonu osvajanjem WTA šampionata na Baliju. Međutim, nije to sve od tenisa u ovoj godini za 17. igračicu sveta.

Doduše, neće više igrati, već će preuzeti ulogu navijača u finalu Dejvis kupa od 3. do 5. decembra u Beogradu kada o novom vlasniku "salatare" budu odlučivali najbolji srpski i francuski teniseri.

"Reč je, očigledno, o najvećem sportskom događaju u istoriji naše zemlje. Iskreno se nadam da ću uspeti da organizujem svoje obaveze i budem u Beogradu početkom decembra kako bih i uživo bodrila našu reprezentaciju. Prijatelj sam sa svom četvoricom igrača, što čini ovaj meč još uzbudljivijim za mene", rekla je Ana, a prenele "Novosti".

Ana nema dilemu - Đoković i društvo ući će u istoriju.

"Definitivno imamo kvalitet da pobedimo Francusku. Oni jesu snažna ekipa, sa velikim selektorom, koji je iskusan i uspešan stručnjak. Ali, i mi smo jaki, a prednost domaćeg terena ovog puta trebalo bi dosta da nam znači".

Srbija već vodi 1:0 protiv Francuske... Zbog navijača.

"Sećam se mnogih mečeva iz naše najveće dvorane u prošlosti, pre svega košarkaških duela. Tada je bilo sjajno navijanje, a sigurna sam da će i ovog puta atmosfera biti neverovatna i da će publika pomoći Srbiji da dođe do velike pobede".

Mlada, 23-godišnja Beograđanka uživa u odmoru, ali uveliko misli o narednoj sezoni.

"Vratilo mi se samopouzdanje, i tenis je mnogo zabavniji kada ste sigurni u svoju igru. Sada se odmaram, a onda počinjem sa treninzima za sledeću sezonu. Ne mogu da dočekam Melburn! Odmor neće dugo trajati, ali meni je teško da se totalno isključim: vrlo sam aktivna, i neko će možda da kaže da sam luda, ali jedva čekam težak fizički rad u pripremnom periodu", zaključila je Ana Ivanović.
Nazad na vrh Ići dole
https://foto-forum.forumsr.net/
Doktor M
Član
Član



Broj poruka : 79536
Datum upisa : 16.03.2010

Dejvis kup - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dejvis kup   Dejvis kup - Page 4 I_icon_minitimeČet Nov 18, 2010 8:21 pm

TSS: Kako je Arena "planula"?


Nacionalni teniski savez je zbog brojnih obaveza pustio u slobodnu prodaju samo 5.080 kompleta ulaznica za finale Dejvis kupa. Dejvis kup - Page 4 V189354p0
Kakvo interesovanje u Srbiji i inostranstvu vlada za meč sa Francuskom (3-5. decembra), Teniski savez Srbije bez problema je mogao da rasproda stadion Partizana ili Crvene zvezde!

Ulaznice koje su se našle u slobodnoj prodaji "otišle" su u utorak posle samo nekoliko sati, s tim da kupovina preko interneta nije bila moguća zbog preopterećenosti sajta "Card Service".

To je u javnosti stvorilo utisak da je ponovo došlo do malverzacija i da nisu svi imali podjednake šanse da dođu do ulaznica za teniski i sportski spektakl.

TSS je dan kasnije reagovao saopštenjem, u kojem je stavio na uvid sve propise i obaveze, zbog kojih se u slobodnoj prodaji nešlo tek nešto više od 5.000 kompleta.

Saopštenje prenosimo u izvornom obliku.

"Kao organizator finala Dejvis kupa 2010. godine Srbija - Francuska, Teniski savez Srbije obaveštava javnost, nakon reakcija na broj puštenih karata u prodaju, da je:

1. Kapacitet Beogradske arene za finale Dejvis kupa 15.390 mesta.

2. Kapacitet je drastično umanjen zbog izgradnje komentatorskih pozicija na nivou 400, zbog čega su iz prodaje povučena cela dva sektora od 800 mesta.

3. Finale Dejvis kupa je događaj koji je vlasništvo Svetske teniske federacije (ITF), koja ima ugovorne obaveze prema sponzorima, za koje je odvojeno 1.600 mesta.

4. Francuska teniska federacija kao finalista ima pravo na 10 odsto kapaciteta dvorane.

5. Teniski savez Srbije je izdvojio 3.311 kompleta za registrovane takmičare TSS jer smatra da bi svi registrovani takmičari trebalo da prisustvuju mečevima FED i Dejvis kupa.

6. U nivou 200 rezervisano je 400 mesta za novinare.

7. Za potrebe igrača i stručnog štaba reprezentacije Srbije rezervisano je 500 mesta na nivou 200.

8. Za potrebe volonterske službe izdvojeno je 247 kompleta na nivou 200.

9. Za potrebe "Houk aja" i bezbednosti njihovih kamera povučen je iz prodaje prvi red na nivou 400 od 420 mesta.

10. Zbog bezbednosti igrača, pehara, sudija i takmičara, uvučena su tri reda na Severnoj strani, a iz istog razloga se ne pušta u prodaju red "D" na istoj strani tribina, što je 256 mesta u nivou 200.

11. Na tribinama Istok i Zapad, zbog nemogućnosti da se sa tih mesta vidi teren zbog ograde terena, povučeno je 276 mesta na nivou 200.

12. TSS je za potrebe ugovornih obaveza izdvojio 1.000 kompleta.

13. U prodaju je pušteno 5.080 kompleta putem prodajne mreže Cardservis, koju čini 50 prodajnih mesta u Srbiji, partnera u Republici Srbiji i Makedoniji kao i internet sajt
Cardservisa".


Utisak je da bi sve prošlo sa mnogo manje buke da je TSS sa ovim podacima izašao u javnost pre nego što su ulaznice puštene u prodaju.
Nazad na vrh Ići dole
Doktor M
Član
Član



Broj poruka : 79536
Datum upisa : 16.03.2010

Dejvis kup - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dejvis kup   Dejvis kup - Page 4 I_icon_minitimeUto Nov 23, 2010 8:10 pm

Viktor Troicki: "Salatara" je za mene san


Srpski teniser kaže da bi osvajanje Dejvis kupa za njega bio najveći podvig karijere. Dejvis kup - Page 4 V189915p0 Radovanje zbog ulaska u finale (arhiva MN Press)
Dok se Novak Đoković i Nenad Zimonjić takmiče na Masters kupu u Londonu, a Janko Tipsarević obavlja fitnes pripreme na medenom mesecu u Dubaiju, Viktor Troicki vredno trenira za finale Dejvis kupa.
Kako je jedini od srpskih reprezentativaca u Beogradu, ima najbolji uvid u to kakva je atmosfera deset dana pred veliku bitku za "salataru" protiv Francuza.

"Svi me zovu, jer žele da kupe karte i dođu na finale, ali zaista mi je žao - nema ih više. Da smo igrali i na Marakani, mislim da bi bilo puno", kaže Viktor i dodaje:

"Ovo je najveći meč za nas i iskreno, ja jedva čekam da počne, a isto tako mislim da je i sa mojim saigračima. Svi želimo da pobedimo i osvojimo trofej Dejvis kupa. To bi bio, makar za mene, najveći podvig karijere. Sanjao sam o tome kada sam bio mali".

Troicki se ne razmeće optimističnim izjavama, ali konstatuje da je svakako bolje što finale igraju u Beogradskoj areni, a ne na nekom "vrućem gostovanju".

"Možemo da ih pobedimo, ali biće igrano pet mečeva, tako da se ništa ne zna. Francuzi imaju veoma jak tim. Samim tim što igramo u Beogradu želimo više da pobedimo", tvrdi srpski teniser i ističe da nakon poraza od Radeka Štepaneka sebi nikako ne bi mogao da oprosti da se u finale DK plasirala Češka.

Posle polufinalnog meča sredinom septembra Nikola Pilić je obelodanio da će svi odreda promeniti imidž (uz pomoć brice) ukoliko trijumfuju u velikom finalu. Dva meseca kasnije Viktor je potvrdio da teniseri stoje pri tom dogovoru.

"Definitivno se šišamo svi, a možda bude još nekih iznenađenja. Uvek kada se sretnemo dodajemo nešto novo", nasmejao se Troicki.
Nazad na vrh Ići dole
Doktor M
Član
Član



Broj poruka : 79536
Datum upisa : 16.03.2010

Dejvis kup - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dejvis kup   Dejvis kup - Page 4 I_icon_minitimeUto Nov 30, 2010 8:47 pm

Đoković: Ko se ne ošiša na nulu... zna se




Najbolji srpski teniser kaže da se uzbuđenje pred meč sa Francuzima oseća na svakom koraku. Janko ne voli pritisak. Dejvis kup - Page 4 V190585p0 (Beta)
Učesnici finala Dejvis kupa u utorak su "osetili" teren u Beogradskoj areni. Francuzi su izrazili zadovoljstvo, a Srbima su uslovi u najvećoj dvorani na Balkanu od ranije poznati.

"Naravno da mi se dopada podloga s obzirom na to da je ona pripremljena za moj tim. Ista je kao u polufinalnom meču protiv Čeha", poručio je selektor "orlova", Bogdan Obradović.

Očekuje se da njegov francuski kolega Gi Forže, pored prvog reketa Gaela Monfisa, na teren pošalje i Majkla Ljodru, ali šansu će čekati i Žil Simon i Rišar Gaske.

"Ja sam fokusiran na naš tim. Ko god bude igrao, bićemo spremni", dodao je Obradović.

"To su taktičke igre. S jedne strane dobro je za Francuze što u njihovom timu nema Žoa Vilfreda Conge, jer zbog povreda on nije u najboljoj formi. S druge strane, Gael Monfis je u životnoj formi. Gaske i Simon su takođe dobri", rekao je Novak Đoković i istakao da "mi ne gledamo previše u njihov tabor".

Novak Đoković je u duel sa Česima ušao iscrpljen, jer je u Beograd stigao u utorak, posle učešća u finalu US opena dan ranije. Zato je sada u boljoj poziciji posle Masters kupa u Londonu.

"Došao sam u nedelju i imao sam dva dana da se odmorim. Spremam se da pružim najbolje što mogu", jasan je bio treći teniser sveta.

On smatra da se atmosfera u Areni neće razlikovati od one iz meča sa Česima.

"Ne mislim da će biti drugačije, ali svuda ovde možete da osetite uzbuđenje zbog finala. Publika će biti krucijalna za nas s obzirom na to da će meč biti neizvestan", podvukao je Novak Đoković.

Nenad Zimonjić je takođe bio na Masters kupu u Londonu, ali se iz britanske prestonice vratio sa titulom.



"Što se mene tiče, sezona nije mogla bolje da se završi. Zadovoljan sam kako igram i kako se osećam. To je odlična uvertira za Dejvis kup", istakao je najstariji član našeg tima.

"Do sada sam odigrao mnogo finala i sigurno da mi to iskustvo sada pomaže. Ali ovo je drugačije. Igra se pred domaćom publikom. Motiv i želja za pobedom ne fale", dodao je Nenad Zimonjić.

Novak Đoković i Nenad Zimonjić su upitani da li će se šišati na "nularicu", s obzirom da se u poslednje vreme nisu izjasnili, a Obradović i Tipsarević su počeli da "vrdaju".

"To je dogovor ekipe. Onaj ko ga ne ispoštuje... zna se", presekao je Novak, koga je podržao Viktor Troicki.
Dejvis kup - Page 4 V190585p1 (Beta)
Janko Tipsarević je po završetku učešća na turnirima za ovu godinu otišao na medeni mesec u Dubai i Abu Dabi. Upitan je šta mu je važnije, taj odmor ili finale Dejvis kupa.

"Zbog vas novinara moram da kažem da je Dejvis kup važniji", rekao je Tipsarević i nastavio:

"Uspeo sam sve da uklopim - da se odmorim, a zatim pripremim za finale. Medeni mesec je prošlost, a Dejvis kup je najvažnije što sledi".



Ne prija mu nametanje imperativa, koje je usledilo s obzirom na to da je bio "meč viner" u duelu sa Češkom, zbog čega se od njega i protiv Francuza očekuju pobede, ako bude igrao.

"Pokušavam da ne razmišljam o tome. Odigrao sam dobro protiv Čeha, ali nema razloga da iz toga izvlačim loše iskustvo i da zbog toga budem pod pritiskom. Od Srbije se očekuje da pobedi, ali ne razmišljam kao da je pritisak na meni. Zna se da igram najbolje kada nema pritiska", poruka je Janka Tipsarevića.

Galeriju fotografija pogledajte OVDE.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
Član
Član



Broj poruka : 45020
Datum upisa : 24.03.2010

Dejvis kup - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dejvis kup   Dejvis kup - Page 4 I_icon_minitimePet Dec 03, 2010 7:50 am

Dejvis kup - Page 4 20101126020254_djokovic
Novak Đoković u petak se sastaje sa Žilom Simonom
U Beogradu u petak počinje finale ovogodišnjeg Dejvis kupa u kome se za trofej bore najbolji teniseri Srbije i Francuske.

Oba tima su jaka -- javlja iz Beograda BBC-jev dopisnik -- Francuzima je ovo čak šesnaesto finale, ali u prognozama se nešto veće šanse ipak daju Srbiji, jer se igra u Beogradu.
Selektor reprezentacije Srbije Bogdan Obradović uzda se u snagu Novaka Đokovića i možda najboljeg dubl igrača na svetu Nenada Zimonjića.
Na pitanje zašto se odlučio da Janko Tipsarević igra u singlu, a Viktor Troicki u dublu, Obradović je odgovorio:
"Sigurno je da je presudila nijansa. Znamo svi dobro da je Janko izuzetno dobar Dejvis kup igrač, da je Viktor opet ispred njega na ATP listi, da je dobro odigrao naročito kraj ove sezone, da je osvojio svoj prvi turnir u Moskvi. Zaista je bila teška odluka -- svi oni hoće i žele da igraju. Nikola Pilić, moj savetnik i ja smo dosta razmišljali, razgovarali smo sa igračima i ja se nadam da smo došli do pravog rešenja".
Nervoza i opuštenost
U prvom meču u petak popodne sastaju se Janko Tipsarević i Gael Monfis.
O tom meču, Monfis je novinarima rekao sledeće:
"Janko će verovatno biti nervozan jer prvi izlazi na teren pred svoje navijače, biće mu sigurno teško. Ja ću probati da budem opušten i nametnem svoju igru".
Na ovo je reagovao Tipsarević sledećim rečima:
"Ako on misli da ću ja biti nervozan ispred osamnaest hiljada Srba, a on neće, onda svaka čast ... Sigurno će biti nervoze -- to je finale Dejvis kupa, ali ako pravi paralelu da ću ja biti možda nervozniji od njega, onda nema potrebe za takav komentar..."
Dejvis kup - Page 4 T Dejvis kup - Page 4 20080627000213tipsarevic3_203
Janko Tipsarevic

U drugom meču u petak sastaju se Novak Đoković i Žil Simon.
Đoković je na papiru favorit:
"Nastojaću da u meč uđem opušten, ali agresivan u isto vreme. Pokušaću da imam kontrolu u meču. Fizički sam spreman i nadam se dobrom rezultatu", rekao je novinarima Đoković.
U subotu je na programu meč dublova u kojem Zimonjić i Troicki igraju protiv Klemanoa i Lodre.
Nenad Zimonjić je o protivnicima i meču novinarima rekao i ovo:
"Mislim da uigraniji jesu, da imaju više iskustva, jer su igrali par finala na velikim turnirima... Naša prednost je sigurno u tome što ne poznaju toliko Viktorovu igru u dublu, koliko se nas trojica svi međusobno poznajemo i jako mnogo mečeva smo odigrali jedni protiv drugih".
Veliko interesovanje publike
Koliko je veliko interesovanje za ovo finale Dejvis kupa govori činjenica da će se televizijski prenos preuizimati u 171 zemlji, dok je u Beogradu akreditovano 400 novinara iz celog sveta.
Najviše je srpskih i francuskih izveštača.
Jedan od njih, Frank Kreme, koji izveštava za pariski L Ekip, na pitanje kakav će biti konačan rezultat meča Srbija-Francuska odgovara:
"Mislim da je Srbija favorit, najviše zbog Đokovića, koga ja zovem 'gospodin dva boda', i da će našem timu biti vrlo teško da u areni dođe do tri poena".
Inače, beogradska Arena će po svemu sudeći sva tri dana biti ispunjena do poslednjeg mesta. Karte su odavno rasprodate, a uz novinare biće prisutan i veliki broj zvanica iz sveta tenisa, kao i glavnih sponzora ovog najvećeg ekipnog takmičenja tenisera.
Nazad na vrh Ići dole
Dragan Kovačević
Član
Član



Broj poruka : 8422
Datum upisa : 30.04.2010

Dejvis kup - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dejvis kup   Dejvis kup - Page 4 I_icon_minitimePet Dec 03, 2010 10:25 am

Nisam baš zadovoljan žrebom , zabrinut sam jer poslednji meč u nedelju ne igra Đoković , i ja smatram da će biti promena , a moj predosećaj je da će protiv Novaka danas igrati Ljodra ( a ne Simon ) , iako Novak igra drugi meč . Ljodra je iskusniji od Simona i mislim da će igrati protiv Novaka danas , a čak i ako ne bude igrao danas protiv Novaka , mislim da će igrati bar jedan meč za Francuze u singlu . Jedino što je gotovo izvesno to je da Novak neće igrati u dublu , niti Klemon i Zimonjić u singlu , sve ostale kombinacije su moguće .
Nazad na vrh Ići dole
Zoki
Funder
Funder



Broj poruka : 182846
Datum upisa : 01.01.2010

Dejvis kup - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dejvis kup   Dejvis kup - Page 4 I_icon_minitimePet Dec 03, 2010 4:33 pm

Monfis ubedljiv, Francuzi vode




U prvom meču finala Dejvis kupa u petak: Janko Tipsarević - Gael Monfis 0:3 (1:6, 6:7, 0:6). Francuzi su osvojili prvi poen od tri neophodna za titulu. Dejvis kup - Page 4 V190900p0
Devedeset deveto finale kultnog teniskog takmičenja, Dejvis kupa, počelo je ovog petka, 3. decembra 2010. godine u Beogradu.

U ne baš popunjenoj Beogradskoj areni, borbu Srbije i Francuske za "Salataru" počeli su (2) Janko Tipsarević i (1) Gael Monfis!

Prvi set, uz dominantnu igru i 16 vinera, Monfis je dobio sa 6:1.

U drugom setu, iako je imao dve prilike za brejk, Tipsarević nije uspeo da oduzme servis protivniku do taj-brejka u kojem je bilo "egal" do 4:4, a onda je Monfis odigrao dva vanserijska poena, uz grešku Tipsarevića za 0:2 (4:7).

Način na koji je izgubio drugi set, posle jedne sporne odluke sudije Džeja Garnera i nedostatka sreće, odrazio se na Tipsarevića na startu trećeg seta. I ne samo na startu... Posle 0:3, brzo je bilo i 0:6, za ubedljivu pobedu 12. tenisera sveta nad 49. na planeti.

Francuzi vode sa 1:0.

Uskoro opširnije...

Tipsarević u možda i najvažniji meč karijere ulazi kao 49. teniser sveta i sa skorom 2:2 u ATP duelima sa protivnikom, Monfisom, koji je krunu sezone dočekao kao 12. igrač na ATP listi. Poslednji put, dva desnoruka tenisera sastala su se u šesnaestini finala ovogodišnjeg US Opena, kada je Francuz bio bolji sa 3:1 u setovima. Dejvis kup - Page 4 V190900p1
Potom bi, ukoliko selektori Bogdan Obradović i Gi Forže, do sat vremena pre početka drugog meča ne promešaju karte i naprave izmene, na teren Beogradske arene trebalo da istrče (1) Novak Đoković i (2) Žil Simon.

U subotu su na programu dublovi, a određeni su Nenad Zimonjić i Viktor Troicki sa jedne, odnosno Majkl Ljodra i Arno Klemon sa druge strane.

Pobednik Dejvis kupa za 2010. godinu postaće tim koji je prvi stigne do tri pobede. Ako se to ne dogodi u subotu, odluka će pasti u nedelju, kada će prvo na teren najbolji igrači obe reprezentacije u singlu, Đoković i Monfis, a potom bi trebalo da igraju Tipsarević i Simon.

Srbija se u trećoj sezoni u Svetskoj grupi plasirala u svoje prvo finale u istoriji, dok su Francuzi u 89 sezona u Svetskoj grupi odigrali 15 finala i osvojili devet titula.

Do finala, Srbija je u prvom kolu u Beogradu pobedila najtrofejniju naciju u ovom takmičenju, Sjedinjene Američke Države sa 3:2, potom su "orlovi" napravili podvig i u Splitu preslišali Hrvatsku sa 4:1, da bi u polufinalu, u velikoj drami, u Areni pali Česi. Janko Tipsarević je u poslednjem singlu u nedelju protiv Radeka Štepaneka izborio treći poen (3:2), a Česi su posle dubla u subotu vodili sa 2:1.

Francuzi su više nego impresivno stigli do finala, sa svega jednim porazom u 15 odigranih pojedinačnih mečeva. Zanimljivo, "Galski petlovi" su u sva tri kola bili domaćini. Protiv Nemačke bilo je 4:1, potom je na red došao aktuelni šampion Španija. "Furija" se bez Rafaela Nadala provela kao bosa po trnju i izgubila sa 5:0, baš kao i Argentina u polufinalu.

Ni Srbija, ni Francuska, nisu bile među osam nosioca pre žreba za 2010. godinu.
Nazad na vrh Ići dole
https://foto-forum.forumsr.net/
Zoki
Funder
Funder



Broj poruka : 182846
Datum upisa : 01.01.2010

Dejvis kup - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dejvis kup   Dejvis kup - Page 4 I_icon_minitimePet Dec 03, 2010 7:32 pm

Srbija izjednačila!




Novak Đoković deklasirao Žila Simona (6:3, 6:1, 7:5) i izjednačio rezultat na 1:1 u finalu Dejvis kupa između Srbije i Francuske. Dejvis kup - Page 4 V190926p0
Samo da nam je Nole živ i zdrav!

Nezaustavljiv je bio Novak Đoković protiv 42. igrača sveta Žila Simona. Najbolji srpski teniser ostvario je ekspresnu pobedu 6:3, 6:1 i 7:5, za dva sata i 18 minuta igre.

Srbija je upisala prvi poen u svom prvom finalu Dejvis kupa i ukoliko u subotu Nenad Zimonjić i Viktor Troicki trijumfuju u dublu, izabranici Bogdana Obradovića prvi će u nedelju imati meč loptu za "salataru". Nole će tada ukrstiti koplja sa daleko jačim protivnikom - Gaelom Monfisom, najbolje rangiranim francuskim reprezentativcem u Beogradu.

Đoković je uspeo i da probudi uspavanu beogradsku publiku, prilično uspavanu nakon poraza Janka Tipsarevića od Monfisa.

Oba tenisera maksimalno koncentrisano su ušla u meč. Simon i Đoković su vrlo sigurni bili na svoje servise, sve do sedmog gema kada Novak dolazi do dve brejk lopte (15:40), a potom i do treće. Nekoristi ih, ali zato četvrtu, u maratonskom gemu, pretvara u prvo vođstvo na meču 4:3.

Đoković je "skratio" loptu, Simon na vreme stigao do nje, ali je ispucao pravo u mrežu.

Atmosfera u Beogradskoj areni je sve bolja, dok grupa francuskih navijača sve manje dolazi do izražaja.

Posle prvog brejka Đoković je bio pod pritiskom na svoj servis. Nije briljirao, dozvolio je Simonu i brejk loptu, ali je na kraju Srbin postavio stvari na svoje mesto. Ne samo da je sačuvao svoj servis, već je naredni ubedljivo dobio - 6:3.

Kako meč odmiče Nole igra sve bolje, a sigurno da ga, pored važnosti meča, inspiriše i prepuna Arena. Naš teniser je u ubitačnom ritmu nastavio i drugi set, dobio devet od deset uzastopnih gemova i poveo sa velikih 2:0.

Simon je prekinuo seriju Srbina na početku trećeg seta, međutim Đoković je bio fantastičan. Nastavio je Srbin sa odličnim servisom, osvojio tri vezana gema i opet došao do prednosti protiv dve godine starijeg Francuza. Servirao je Đoković za meč, ali je Simon baš tada rešio da napravi prvi brejk i odloži trijumf našeg igrača.

Bio je to prvi i jedini trenutak slabosti Đokovića na meču. Istom merom se revanširao Simonu već u narednom gemu i posle 17 minuta, na svoj servis, stigao do još dve mečlopte. Drugu nije iskoristio, ali jeste treću - 3:0

Posle prvog dana finala Dejvis kupa rezultat je 1:1. Uzbuđenja tek predstoje.
Dejvis kup - Page 4 V190926p1
Đoković i Simon su, ne računajući duel u Beogradskoj areni, odigrali šest mečeva. Prednost je ubedljivo na strani srpskog tenisera koji ima pet pobeda i samo jedan poraz u njihovom prvom duleu odigranom 2008. u Marseju 1:2 (2:6, 7:6, 5:7).

Đoković se iste godine revanširao Simonu na Masters kupu u Šangaju 2:1 (4:6, 6:3, 7:5), da bi 2009. dobio sva tri duela: u Dubaiju 2:1 (3:6, 7:5, 7:5), u Sinsinatiju 2:0 (6:4, 7:5) i Šangaju 2:1 (6:3, 2:6, 6:2).

Ove godine Đoković i Simon odigrali su samo jedan meč u Pekingu - treći igrač sveta zabeležio je najubedljiviju pobedu 2:0 (6:3, 6:2).

Đoković u Dejvis kupu u singlu ima skor od 17 pobeda i šest poraza (7-2 na tvrdoj podlozi). Sa druge strane Žil Simon je dva puta slavio i isto toliko puta izgubio, obe pobede u singlu zabeležio je na tvrdoj podlozi,

Francuzi ove sezone u Dejvis kupu, računajući prvo kolo protiv Nemačke, drugo protiv Španije i treće protiv Argentine, kao i meč Tipsarević - Monfis, nisu izgubili nijedan jedini meč koji je odigran do kraja.

Špance i Argentince su dobili 5:0, a samo Nemce 4:1, s tim da je pri rezultatu 3:0, Conga predao singl u nedelju protiv Simona Grola.

U meču koji je otvorio veliko finale Dejvis kupa Gael Monfis je ubedljivo pobedio Janka Tipsarevića sa 3:0.

U subotu je na programu dubl Zimonjić/Troicki - Ljodra/Klemon.
Nazad na vrh Ići dole
https://foto-forum.forumsr.net/
Dylan
Član
Član
Dylan


Muški
Jarac
Broj poruka : 7287
Datum upisa : 02.12.2010
Godina : 44
Lokacija Lokacija : Srbija

Dejvis kup - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dejvis kup   Dejvis kup - Page 4 I_icon_minitimePet Dec 03, 2010 8:27 pm

nista bez Novaka...samo sutra moramo dubl da pobedimo



Nazad na vrh Ići dole
Boby
Član
Član
Boby


Muški
Vaga
Broj poruka : 45020
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 45
Lokacija Lokacija : Srbija

Dejvis kup - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dejvis kup   Dejvis kup - Page 4 I_icon_minitimeSub Dec 04, 2010 6:02 am

Đoković i u dublu?




Selektor Bogdan Obradović i Novak Đoković nagovestili su da bi najbolji srpski teniser mogao da zaigra i u subotnjem meču parova. Dejvis kup - Page 4 V190942p0
Selektor Dejvis kup reprezentacije Srbije Bogdan Obradović zadovoljan je što je njegov glavni pulen Novak Đoković brzo završio meč protiv Žila Simona i tom pobedom izjednačio ukupan rezultat nakon prvog dana final Dejvis kupa.

Obradović je nagovestio da bi treći teniser sveta u subotu mogao da zauzme mesto u dublu umesto Viktora Troickog.

“Susret protiv Simona je neverovatno kratko trajao, imajući u vidu da je to finale Dejvis kupa i da se igra u tri dobijena seta. Čestitao bih Novaku, odigrao je dobar meč i sačuvao energiju, možda za sutra, ali i za prekosutra.“, rekao je Obradović, a slično je nagovestio i Đoković.

“Otvoreno je pitanje da li ću igrati dubl. Razgovaraćemo noćas. Pokušaćemo da pobedimo u subotu, to je veoma važno“, izjavio je Novak i dodao:

“Moram posebno da naglasim da je od velikog značaja da publika dođe na dubl ranije, da bi naš tim imao dobru podršku od samog početka“.

Đoković je još jednom naglasio da je ovo “životna prilika i jedinstvena šansa da se osvoji trofej pred domaćom publikom“.

Bogdan Obradović kaže da se nije pokajao što je postavio Janka Tipsarevića da igra prvi meč.

“Najblji izbor bi bio da imamo dva Novaka, ali kako to nije slučaj onda moramo da biramo između drugih tenisera. Žao mi je što Janko nije uspeo da dobije drugi set, a onda bi meč dobio neku sasvim drugu dimenziju“, pojasnio je selektor Srbije.


a kada odu svi...mi ostajemo sami...
Nazad na vrh Ići dole
Boby
Član
Član
Boby


Muški
Vaga
Broj poruka : 45020
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 45
Lokacija Lokacija : Srbija

Dejvis kup - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dejvis kup   Dejvis kup - Page 4 I_icon_minitimeSub Dec 04, 2010 6:04 am

verujem da znaju sta rade...mislim da nam Novak treba odmoran i zdrav protiv Momfilsa,za sigurnu pobedu a parovi Zimonjić-Troicki mogu danas da pobede


a kada odu svi...mi ostajemo sami...
Nazad na vrh Ići dole
Zoki
Funder
Funder
Zoki


Srbija Muški
Strelac
Broj poruka : 182846
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 62
Lokacija Lokacija : Sombor

Dejvis kup - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dejvis kup   Dejvis kup - Page 4 I_icon_minitimeSub Dec 04, 2010 6:54 pm

poludeću od nervoze gledajući ih
Nazad na vrh Ići dole
https://foto-forum.forumsr.net/
Zoki
Funder
Funder
Zoki


Srbija Muški
Strelac
Broj poruka : 182846
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 62
Lokacija Lokacija : Sombor

Dejvis kup - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dejvis kup   Dejvis kup - Page 4 I_icon_minitimeSub Dec 04, 2010 7:45 pm

izgubili smo dubl
Nazad na vrh Ići dole
https://foto-forum.forumsr.net/
Zoki
Funder
Funder
Zoki


Srbija Muški
Strelac
Broj poruka : 182846
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 62
Lokacija Lokacija : Sombor

Dejvis kup - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dejvis kup   Dejvis kup - Page 4 I_icon_minitimeSub Dec 04, 2010 7:49 pm

Srbi prokockali 2:0, Francuzi maze "salataru"




Nenad Zimonjić i Viktor Troicki poraženi od Arnoa Klemona i Majkla Ljodre iako su vodili 2:0 - 6:3, 7:5, 4:6, 5:7, 4:6. Dejvis kup - Page 4 V190987p0
Francuska je povela 2:1 protiv Srbije u finalu Dejvis kupa i došla na korak od osvajanja "salatare". Od konačnog trijumfa deli je još poen u singlu, koji u nedelju mogu da joj donesu Gael Monfis protiv Novaka Đokovića ili Žil Simon protiv Janka Tipsarevića (ako selektori ne naprave izmene).

Da bi Srbija ostvarila istorijski uspeh neophodno je da njeni teniseri imaju stoprocentan učinak poslednjeg dana takmičenja u Beogradskoj areni.

A malo je nedostajalo da "orlovi" u subotu steknu veliku prednost i da oni uđu u predvorje raja. Nenad Zimonjić i Viktor Troicki bili su nadomak pobede nad Arnoom Klemonom i Majklom Ljodrom, vodili su 2:0 u setovima!

Međutim, znatno iskusniji francuski dubl igrači počeli su da koriste šanse. Kako je vreme odmicalo nivo samopouzdanja im je rapidno rastao, a Srbi su postajali sve nervozniji. U četvrtom setu je domaće igrače samo nekoliko poena delilo od velikog slavlja, ali prokockali su dve brejk lopte. Razigrao se Klemon i dao krila "trikolorima".

Uoči subotnjeg meča bilo je špekulacija da će, umesto najavljenog Troickog, u paru sa Zimonjićem igrati Novak Đoković, jer dan ranije nije potrošio mnogo snage protiv Žila Simona. Ipak, selektor Bogdan Obradović i savetnik Nikola Pilić odlučili su da ništa ne menjaju.

U uvodna dva seta Troicki je pokazao da odluka nije bila pogrešna - odlično je servirao, podjednako efikasan je bio i na mreži. A kada su kola krenula nizbrdo, nisu se mogla zaustaviti.

U Beogradskoj areni bilo je kao na fudbalskom stadionu i to u vreme nekog velikog derbija. Publika je aktivno učestvovala u meču, u pojedinim momentima je prevazilaza granice dozvoljenog u "belom sportu". Na kraju, radovali su se malobrojniji navijači u plavim majicama.

Srpskim teniserima bio je dovoljan jedan brejk (za 3:1) da posle 42 minuta dobiju prvi set.

U četvrtom gemu, u kome je servirao Klemon, iskoristili su treću priliku, a do prednosti su mogli ranije, već kod 1:0, kada je početni udarac imao Ljodra.

Srbi su uglavnom bili sigurni na servis. Francuski par je jedinu brejk loptu u trenutku kada je Zimonjić servirao za set, kod 5:3. Međutim, najstariji srpski reprezentativac je poslao tri projektila i stavio tačku - 6:3.

"Trikolori" su u drugom setu prvi zapretili. Lob Klemona doneo im je 15:40 na servis Zimonjića, koji je zatim odservirao as - pokazalo se tek posle "čelendža", jer je loptica samo "liznula" liniju. Srpski teniseri su zatim lako osvojili naredna tri poena i izjednačili na 3:3.

Zatim su domaćini mogli do kapitalne prednosti, dva puta su imali šansu, ali je Ljodra oba puta poslao odličan slajs servis i izbacio Troickog sa terena. Francuzi su poveli 5:4.

Već u narednom gemu imali su gosti i set-loptu, ali je ponovo Zimonjić servisima doneo izjednačenje - 5:5.

Serija brejk lopti je nastavljena - Zimonjić i Troicki su "napali" Klemonov servis, došli do 30:40, a onda je francuski veteran podlegao pritisku i napravio duplu servis grešku.

Troickom je preostalo da "odservira" drugi set. Ali, on se prvi put na meču suočio sa problemom. Klemon i Ljodra su poveli 15:40, Srbi su anulirali tu prednost, a onda je "prste umešala" publika.

Sinhronizovano su gostujući napadači počeli da se deru tokom narednog poena, koji je pripao njihovim ljubimcima. Bunili su se srpski igrači i selektor Bogdan Obradović, ali uzalud. Tokom narednog poena uzvratile su pristalice "orlova", koji su tada pretrpeli brejk.

Viktor Troicki se naročito iznervirao, a "pukao" je kada na početku taj-brejka Ljodra dobio drugu priliku za prvi servis zbog ometanja publike.

Tada je sa klupe ustao Janko Tipsarević, uzeo mikrofon i zamolio gledaoce da se smire.

Iako iznervirani srpski reprezentativci su napravili mini brejk za 3:1, a onda i za 6:3, posle Zimonjićevog "riterna" bekhendom, koji je naterao protvnike na grešku.

Posle 74 minuta na semaforu pisalo 7:6 (7:3).

Kao u finišu drugog, tako se i na početku trećeg seta Troicki namučio na svoj servis. Ovaj put, Francuzi su iskoristili priliku. Iako su se domaći igrači "izvukli" na 15:40, treću brejk loptu nisu spasili posle igrarija na mreži - 0:1.

Tradicija, prema kojoj Klemon gubi servis u svakom setu, nije nastavljena iako je bilo blizu toga. Međutim, kod 3:4, Srbi nisu iskoristili dve brejk lopte.

Francuzi nisu dobili set rezultatom 6:3 iako su imali šansu već su malo sačekali i osvojivši gem na servis Ljodre, posle 51 minuta prepolovili "minus" - 1:2.

U četvrtom setu nije bilo turbulencija sve do osmog gema. A onda je smeč Zimonjića do delirijuma doveo većinu prisutnih u Areni, jer je obezbedio dve brejk lopte, sa težinom meč lopti. Međutim, tada je Klemon preuzeo odgovornost - prvo je neodbranjivo servirao, a zatim je sa dva dobra voleja, uz jedan Ljodre, doneo svom timu gem - 4:4.

Umesto da Srbi dođu na prag trijmfa, gosti su došli do izjednačenja.

Servirao je Troicki kod 5:5, Francuzi su odigrali odlično, domogli se dve brejk lopte, a iskoristili su prvu. Tačnije, Klemonov sjajan lob udarac završio je na liniji - 6:5. Zatim su rutinski došli do 7:5 posle 65 minuta.

Slično kao u trećem, i u četvrtom setu su dublovi bili gotovo izjednačeni po "vinerima" (22-21 za Francuze), ali su "orlovi" opet više grešili (13-8).

Osokoljeni izjednačenjem na 2:2 "trikolori" su u peti set ušli puni samopouzdanja, a naspram sebe su imali sve nervoznije protivnike. To su već na startu materijalizovali oduzimanjem servisa Zimonjiću.

Vreme je bežalo, Francuzi su bili sve bliži pobedi. A onda su, kod 3:4, Srbi dobili priliku da izjednače, na servis Klemona - 15:40. Međutim, ostali su na dva napravljena brejka iz 13 pokušaja!

To je ujedno bila i poslednja prilika da se vrate u meč. "Galski petlovi" su stigli do 6:4.

Zimonjiću i Troickom je ovo prvi poraz u trećem meču koliko su odigrali u paru.

Prvi put igrali su zajedno u plej-ofu za opstanak u Svetskoj grupi, septembra 2008. godine u Bratislavi, kada su pobedili Mihala Mertinaka i Filipa Polašeka sa 3:1 (7:6, 6:4, 6:7, 7:6). Potom, već narednog marta u Benidormu, u prvom kolu Svetske grupe protiv tada aktuelnog šampiona Španije, Zimonjić i Troicki nadigrali su favorizovane Felisijana Lopeza i Tomija Robreda sa 3:0 (7:6, 6:4, 7:6), ali je "Furija" bila ubedljiva u singlu i pobedila nas sa 4:1.

Međutim, treća im nije bila sreća. Francuska u finalu Dejvis kupa ima vođstvo od 2:1 posle drugog dana, jer je u petak Gael Monfis maksimalnim rezultatom savladao Janka Tipsarevića, a Novak Đoković uzvratio Žilu Simonu istom merom.
Nazad na vrh Ići dole
https://foto-forum.forumsr.net/
Doktor M
Član
Član
Doktor M


Muški
Lav
Broj poruka : 79536
Datum upisa : 16.03.2010
Godina : 45
Lokacija Lokacija : podmornica iza brega

Dejvis kup - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dejvis kup   Dejvis kup - Page 4 I_icon_minitimeSub Dec 04, 2010 8:47 pm

prokockati onoliko 2:0 u setovima...biće tesko sada i Novaku


ako sam Lala nisam budala
Nazad na vrh Ići dole
Doktor M
Član
Član
Doktor M


Muški
Lav
Broj poruka : 79536
Datum upisa : 16.03.2010
Godina : 45
Lokacija Lokacija : podmornica iza brega

Dejvis kup - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dejvis kup   Dejvis kup - Page 4 I_icon_minitimeSub Dec 04, 2010 8:55 pm

ma popizdio sam eto uhhhh


ako sam Lala nisam budala
Nazad na vrh Ići dole
Zoki
Funder
Funder
Zoki


Srbija Muški
Strelac
Broj poruka : 182846
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 62
Lokacija Lokacija : Sombor

Dejvis kup - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dejvis kup   Dejvis kup - Page 4 I_icon_minitimeNed Dec 05, 2010 7:29 am

Zimonjić u suzama na dečiji rođendan




Taman kada mislite da imate naslov, jer je Viktor Troicki "opleo" po sudijama, rasplače se Nenad Zimonjić! Dejvis kup - Page 4 V191010p0
Ko svojim očima nije video, ne bi verovao da će uvek odmereni Zimonjić tako odreagovati. Ali već na terenu, u meču protiv Francuza, videli smo da ume da reaguje prilično burno.

A zašto se zaplakao?

Taman se privodila kraju konferencija za medije, kada je selektor Bogdan Obradović odgovarao na opasku novinara, da je deo publike počeo da napušta Beogradsku arenu već tokom četvrtog seta dubl okršaja.

"Svi mi moramo u nama da osetimo patriotizam. Nenadovoj deci je danas rođendan. On ne može da prisustvuje tom slavlju. Sve što ima u životu je žrtvovao za svoju zemlju. Cele sezone igra sa povređenom rukom. Ovi momci igraju već 11 meseci i sada, umesto da odmaraju, došli su da igraju za svoju zemlju", održao je vrlo emotivni govor Bogdan Obradović, kome su oči bile pune suza.

Dok je Obradović spominjao dvogodišnje Lunu i Leona, Nenad Zimonjić se jedva suzdržavao da ne zaplače. Ipak, suze su same krenule. Teniser je rukom prekrio lice, a novinari su bili u čudu.

Manje su se začudili kada je Viktor Troicki govorio o sudijama skoro kao Darko Miličić na Eurobasketu u Španiji 2007. Samo što Viktor nije upotrebljavao ružne reči, makar ne na konferenciji.

"Sudije su kao da igramo u Parizu. Kao da su Francuzi", krenuo je Viktor, dok je Obradović klimao glavom.

"Znam ih od malena, od pionirskih turnira. A sada tako sude... Treba da ih je sramota. Moj ćale bi bolje sudio od njih. Ja bih se sam zakopao u zemlju. Slobodno napišite. Kajić i onaj drugi - Ivan... Kako se preziva?"

Nenad Zimonjić (pre nego što je plakao) bio je džentlmen i nije mnogo govorio o sudijama. Samo je konstatovao da su u dva dana promenili aršine.

"Neverovatno je da su danas, sigurno četiri-pet puta, sve sporne odluke bile na strani Francuza. Dva puta nec nije suđen, iako je bilo očigledno. Kao igrač sam osetio da je to momenat kada se lomi meč", izjavio je Zimonjić.

Bogdan Obradović najpre se uzdržavao od priče na tu temu.

"To su njihove odluke, koje su meni čudne. Zvaničnici ITF će videti zašto juče i danas vladaju drugačija pravila, a mi treba da se koncentrišemo na meč".

Ipak, pošto je Troicki "povukao nogu", onda je prekipelo i selektoru.

"Videli smo kakve su sve mračne sile uticale na to da mi izgubimo meč. Blagi neosećaj i nemanje patriotizma da tako nešto učine", samoinicijativno je počeo Obradović, kakvog do sada nismo upoznali i nastavio:

"Ne tražimo da budu lopovi, ali ako nešto osećaju prema ovoj zemlji, onda treba da sačekaju tu čuvenu sekundu i da onda donesu odluku. Znamo koliko žele da se dodvore gospodi iz ITF i da naprave karijere. Oni nikada ne bi bili poznati da momci iz mog tima ne postižu uspehe po svetu".

Posle ovih izjava, pitanje je da li će iko želeti da pročita šta su rekli o dubl meču.

"Odigrali smo dobar meč, ali smo propustili mnogo brejk lopti. Moramo da im čestitamo, borili su se za svaku loptu. Ovakav meč na toliko visokom nivou odlučila su dva, tri poena", rekao je Zimonjić i pohvalio Troickog zbog dobre igre.

Viktor je promašio sedam od osam prvih servisa na početku trećeg seta, ali i on tvrdi da je odigrao dobro.

"Iskreno, dao sam sve od sebe. Imali smo iskusne protivnike, koji su uigraniji od nas. Mnogo šansi smo propustili, posebno na servis Klemona. Ne znam razlog zašto sam od trećeg seta počeo tako loše da serviram", istakao je dvadesetčetvorogodišnji teniser.

Selektor Obradović pozvao se na razvoj polufinalnog meča, kada je nakon drugog dana Srbija takođe bila u deficitu.

"Ne postoji pritisak. Mi smo imali istu situaciju protiv Češke. Čitav svet igra tenis, svaki protivnik je težak. Ovo što smo do sada uradili sigurno je jedan od najvećih uspeha u istoriji srpskog sporta. Sigurno se nećemo predati. Imamo u nedelju Novaka na terenu, a svi vrlo dobro znate ko je on".
Nazad na vrh Ići dole
https://foto-forum.forumsr.net/
Dejan
Član
Član
Dejan


Muški
Škorpija
Broj poruka : 10473
Datum upisa : 19.10.2010
Godina : 44
Lokacija Lokacija : Požarevac

Dejvis kup - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dejvis kup   Dejvis kup - Page 4 I_icon_minitimeNed Dec 05, 2010 11:15 am

mnogo mi je žao...ali neke sudijske odluke su ih ubile


...nemoj me žaliti niti srećna biti,sve ćeš to doživeti... Dejvis kup - Page 4 24414
Nazad na vrh Ići dole
Doktor M
Član
Član
Doktor M


Muški
Lav
Broj poruka : 79536
Datum upisa : 16.03.2010
Godina : 45
Lokacija Lokacija : podmornica iza brega

Dejvis kup - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dejvis kup   Dejvis kup - Page 4 I_icon_minitimeNed Dec 05, 2010 12:34 pm

Sviraj to ponovo, Nole




Novak Đoković mora da pobedi Gaela Monfisa kako bi sačuvao nadu Srbiji da će se radovati "salatari". Dejvis kup - Page 4 V191029p0
Posle dva dana takmičenja u Beogradskoj areni, Francuska vodi protiv Srbije u finalu Dejvis kupa - 2:1. U nedelju od 13 sati vojevaće prvi reketi, Novak Đoković i Gael Monfis.

Domaćini imaju imperativ pobede u oba meča što 12. teniseru sa ATP liste skida deo tereta sa pleća kada izađe na megdan trećem igraču sveta. Međutim, Đoković je u odličnoj formi i iza sebe ima svih šest pobeda u tekućem ciklusu Dejvis kupa.

Što je još važnije, 24-godišnjem Parižaninu je uterao strah u kosti, jer ga je savladao u svih dosadašnjih pet okršaja. A sve su to bili značajni dueli, počev od US opena 2005, preko Rolan Garosa sledeće godine, Olimpijskih igara 2008. i Mastersa u Parizu prošle godine do nedavnog US opena.

Odavno je Novak apostrofirao da mu je finale Dejvis kupa najvažnije i motiv mu neće nedostajati, a imaće i podršku većeg dela publike u Areni.

Đoković je favorit protiv Monfisa i ako opravda tu ulogu prebaciće pritisak na saigrača iz reprezentacije.

Na žrebu u četvrtak selektori su izabrali Janka Tipsarevića i Žila Simona za singl mečeve, ali imaju pravo da promene igrače. Zato je neizvesno ko će igrati u drugom nedeljnom duelu.

Za očekivati je da Gi Forže, uprkos subotnjem maratonu u dublu, ukaže poverenje Majklu Ljodri pre nego Simonu, koji je već dugo van forme. Pored toga, verovatno je želeo da sačuva svežinu kod Ljodre, računajući da će, koga god da izabere za meč u petak, izgubiti od prvog srpskog reketa. Verovatno se i nadao da će Simon dosadnim stilom igre i upornim vraćanjem loptice makar malo izmoriti Đokovića. Ali, taj plan mu nije uspeo, jer Novak jedva da se oznojio.

A za koga će se odlučiti srpski stručni tim, Bogdan Obradović - Nikola Pilić, teško je proceniti.

Janko Tipsarević je u petak pretpreo težak poraz od Gaela Monfisa, ali važi za upornog igrača, koji se ne predaje. S druge strane, Viktor Troicki je teško podneo neuspeh u dublu iako je u prvoj polovini meča prikazao izuzetno dobru igru.

U svakom slučaju, prvo Nole mora šesti put da "odsvira" Monfisu, a tek u tom slučaju će biti važno ko će zatim na teren u grotlu Arene.

Dosadašnji rezultati finala:

Janko Tipsarević - Gael Monfis 1:6, 6:7, 0:6

Novak Đoković - Žil Simon 6:3, 6:1, 7:5

Nenad Zimonjić/Viktor Troicki - Arno Klemon/Majkl Ljodra 6:3, 7:5, 4:6, 5:7, 4:6


ako sam Lala nisam budala
Nazad na vrh Ići dole
Boby
Član
Član
Boby


Muški
Vaga
Broj poruka : 45020
Datum upisa : 24.03.2010
Godina : 45
Lokacija Lokacija : Srbija

Dejvis kup - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dejvis kup   Dejvis kup - Page 4 I_icon_minitimeNed Dec 05, 2010 3:33 pm

Đoković izjednačio na 2:2




Novak Đoković je pobedio Gaela Monfisa 3:0 (6:2, 6:2, 6:4) i izjednačio u finalu Dejvis kupa na 2:2. Dejvis kup - Page 4 V191029p0
Najbolji srpski teniser izašao je u grotlo Beogradske arene pod velikim pritiskom imperativa uspeha u meču sa 12. igračem sveta, koga je pobedio u svih pet prethodnih duela. Nije imao pravo na grešku, jer su treći dan takmičenja Francuzi dočekali sa prednošću od 2:1.

Novak je u prva dva seta bio smiren, silno motivisan i koncentrisan. Servis mu je, kao i prethodnih nekoliko meseci, bio odličan, udarci su mu bili snažni, odmereni i precizni. Pad je doživeo u prvoj polovini trećeg seta, ali se digao na vreme da spreči da meč uđe u četvrti.

To je bio dovoljno da "samelje" 24-godišnjeg Parižanina i ostvari sedmu pobedu u isto toliko mečeva ove godine u Dejvis kupu, što je rezultat kojim mogu da se pohvale samo legende "belog sporta", Ivan Lendl, Boris Beker i Andre Agasi, kao i Džon Mekinro, koji je ostvario trijumf više.

Apsolutnom kontrolom događaja na terenu treći teniser sveta je uspostavio dominaciju, iz koje je Monfis uspeo da se otrgne samo na kratko (u trećem setu). U ostalom delu meča, Đoković je konstantno terao Francuza da pravi greške.

Posle sat i minuta, Novak Đoković je lopticu prebacio na tenisere koji će u petom meču odlučiti o novom vlasniku "salatare" - 6:2, 6:2, 6:4.

"Znam da ste iscrpljeni od navijanja, ali vas molim da ostanete da osvojimo titulu. Popijte pivo, pojedite burek i vratite se da nadjačamo Francuze. Oni su ništa", obratio se Đoković publici u Beogradskoj areni posle trijumfa nad Monfisom.

"U ovom trenutku nema slađe pobede. Ali, ovo nije pitanje individualnog učinka", dodao je Novak Đoković.

Srpski teniser napravio je dva brejka u prvom setu (36 minuta), za 3:1 i 6:2.

Prvi put je protivniku oduzeo servis u četvrtom gemu iako je Francuz imao 30:0. Novak je osvojio naredna četiri poena, nateravši protivnika da napravi tri neiznuđene greške.

Đoković je od starta meča dobio 14 uzastopnih poena na svoj servis, a onda je, u sedmom gemu, Monfis osvojio četiri od narednih pet poena i stigao do prve brejk lopte. Međutim, tada je Parižanin nerezonski forhend poslao u aut, zatim je Novak "skraćenom" lopticom došao do prednosti, a posle još jedne greške Francuza na semaforu je pisalo - 5:2.

Set je završen pošto je Srbin iskoristio drugu brejk loptu u osmom gemu - 6:2.

O Novakovoj dominaciji svedoči podatak da je uzeo skoro duplo više poena - 28:16. Prvi servis ga je odlično služio, ubacio ih je 82 odsto. Imao je samo tri neiznuđene greške, naspram 11 protivnika.

Drugi set (41 minut) je imao sličan scenario kao prvi i isti ishod - 6:2.

Đoković je i dalje bio siguran na servisu, a "La Monfa" je mučio kada je on imao početni udarac. Izvukao se Francuz pri rezultatu 1:2, ali ne i kod 2:3. Shvatio je Novak da će slomiti rivala strpljivom igrom i prema tom receptu je dočekao četiri greške Monfisa, što je bilo dovoljno za brejk i vođstvo Srbina od 4:2.

Dobio je Novak četiri gema zaredom, od 2:2. Tačku na set stavio je drugim brejkom. Monfis je tri puta poslao lopticu u mrežu, a jedan poen Đoković je osvojio fantastičnom defanzivom, koja je digla publiku na noge - 6:2.

Parižanin nije imao nijednu brejk priliku u drugom setu, a ponovo je napravio znatno više grešaka (15-7). Srbin je bio gotovo nepogrešiv kada bi pogodio prvi servis (12/13).
S obzirom na to da nije imao šta da izgubi "francuski klizač" je opustio ruku i počeo jače i preciznije da "bije" lopticu. Kao plod takve igre došli su brejkovi.

Uz to, Novaku je na kratko "oslabio" servis i počeo je da gubi strpljenje.

Monfis mu je oduzeo servis za 2:1, čemu su prethodile tri neiskorišćene brejk lopte Novaka Đokovića (kod 1:0), od kojih je Francuz spasio dve asovima, uz pomoć "oka sokolovog".

Srpski teniser se brzo opravio, dva vinera bekhendom i jedan topovski forhend bili su mu dovoljni da treći set odmah vrati u "egal" - 2:2.

Međutim, 12. igrač sa ATP liste je ponovo vratio brejk prednosti (4:3), posle čega je iznervirani Đoković istukao reket o pod i slomio ga. To ga je smirilo. Posle pauze između gemova vratio se na teren i opet uzvratio brejkom - 4:4.

Utisak je da je taj gem presudio.

Treći put u trećem setu, odnosno sedmi put na meču, Đoković je oduzeo servis Parižaninu za konačnih 6:4.

Igrači su na terenu proveli ukupno dva sata i 14 minuta.

Kako saznajemo, u petom meču finala igraće Viktor Troicki i Majkl Ljodra. Očekivalo se da francuski selektor Gi Forže zameni Žila Simona, koji je već duže vreme u lošoj formi, i umesto njemu ukaže poverenje Ljodri, koji je u velikom usponu.

S druge strane, srpski selektor Bogdan Obradović i savetnik Nikola Pilić imali su dilemu - da li pružiti šansu upornom Janku Tipsareviću posle ubedljivog poraza od Monfisa u petak, ili Viktoru Troickom, koji je dobro igrao u većem delu subotnjeg dubla, ali kome je neuspeh teško "pao".


a kada odu svi...mi ostajemo sami...
Nazad na vrh Ići dole
Zoki
Funder
Funder
Zoki


Srbija Muški
Strelac
Broj poruka : 182846
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 62
Lokacija Lokacija : Sombor

Dejvis kup - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dejvis kup   Dejvis kup - Page 4 I_icon_minitimeNed Dec 05, 2010 3:38 pm

gledaču odlučujući meč za osvajanje Salatare...pisemo se posle tenisa
Nazad na vrh Ići dole
https://foto-forum.forumsr.net/
lela74
Član
Član
lela74


Ženski
Broj poruka : 5722
Datum upisa : 22.06.2010
Lokacija Lokacija : Melbourne

Dejvis kup - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dejvis kup   Dejvis kup - Page 4 I_icon_minitimeNed Dec 05, 2010 6:23 pm

i kup je nas :) o jeeeeeeeeeeeee


Dejvis kup - Page 4 2eo8g1k

LJUBI LJUBI ALI GLAVU NE GUBI

Dejvis kup - Page 4 1734111
Nazad na vrh Ići dole
Doktor M
Član
Član
Doktor M


Muški
Lav
Broj poruka : 79536
Datum upisa : 16.03.2010
Godina : 45
Lokacija Lokacija : podmornica iza brega

Dejvis kup - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dejvis kup   Dejvis kup - Page 4 I_icon_minitimeNed Dec 05, 2010 6:57 pm

Srbija osvojila Dejvis kup!




Srbija je pobednik Dejvis kupa. U finalu je savladala Francusku 3:2. Odlučujuću pobedu doneo Viktor Troicki protiv Majkla Ljodre - 3:0. Dejvis kup - Page 4 V191065p0
Srbija je najbolja teniska nacija na svetu u 2010. godini! "Orlovi" su osvojili "salataru" trijumfom nad Francuskom u finalu u grotlu Beogradske arene - 3:2.

Odlučujući poen doneo je fantastični Viktor Troicki ubedljivim trijumfom nad Majklom Ljodrom 6:2, 6:2, 6:3.

Pogledajte FOTOGALERIJU iz Arene.

Srbi su poslednji dan finala Dejvis kupa dočekali "u minusu" (1:2), ali su u nedelju napravili preokret sa dve maksimalne pobede. Pre Troickog, Novak Đoković je počistio Gaela Monfisa - 6:2, 6:2, 6:4.

Tako je Srbija postala 13. nacija koja je osvojila Dejvis kup, a tek četvrta kojoj je to uspelo posle poraza u dublu i kasnijeg preokreta. Prethodno, to su učinili Rusi 2002. godine, a i tada su stradali Francuzi.

Takođe, Đoković i drugovi su prvi koji su se domogli trona, a da su se prethodne godine borili za opstanak u Svetskoj grupi I.

Francuska je ostala na deobi trećeg mesta najuspešnijih nacija u Dejvis kupu, sa devet titula, pored kojih ima još sedam učešća u finalima.

Srbija je tako zauzela važno mesto u istoriji "belog sporta".

A bila je tako daleko posle subotnjeg neuspeha u dublu.

Ipak, silno motivisani Đoković odigrao je fenomenalno, a onda se postavilo pitanje, koga će selektori poslati na teren u odlučujućem meču.

Obojica su napravila promene u odnosu na singlove u petak, u kojima su Janko Tipsarević i Žil Simon ubedljivo poraženi. Na megdan su izašli 30. igrač sa ATP liste, Viktor Troicki, i 23. teniser sveta, Majkl Ljodra.

Iako pun samopouzdanja posle trijumfa u dublu u kome je savladao upravo Troickog, iako znatno iskusniji (šest godina stariji i sa pet ATP titula naspram samo jedne Viktora), iako u odličnoj formi u poslednje vreme, Majkl Ljodra je počišćen sa terena.

Troicki je odigrao verovatno najbolji meč u karijeri. Servis mu je oduvek bio najjače oružje, ali kako je moćno delovao kada krene na mrežu, a naročito kada je "riternirao". U paramparčad je razbio jednog od poslednjih autentičnih servis-volej igrača. Protiv tenisera prepoznatljivog po sjajnom servisu, napravio je čak osam brejkova.

Za trijumf je Viktoru Troickim trebalo dva sata i 13 minuta.

"Ovo je neopisivo. Nisam znao kako da reagujem. Ovo mi je najlepši trenutak u životu", rekao je heroj Troicki posle pobede i dodao:

"Zahvalio bih se svima, celom timu. Ovu sezonu smo odradili neverovatno. Verovali smo da možemo".

Ogroman je pritisak stavljen na pleća Troickog i Ljodre. Sa tim teretom znatno bolje se izborio Srbin.

Francuz je prvi imao brejk lopte, i to dve, već u prvom servis gemu Srbina. Međutim, Viktor se spasio, a odmah zatim iskoristio prvu priliku na servis protivnika - "probio" ga je "pasing šotom" za 2:1.

Nije se drugi reket Srbije zaustavio na tome. Nalazio je rešenja za Ljodrine izlaske na mrežu, što je nastavio da pretvara u sve veću prednost. Napravio je i drugi brejk za 4:1.

S obzirom na to da je 30. igrač sa ATP liste vidljivo smireniji ušao u odlučujući megdan sa sedam mesta bolje rangiranim Francuzem, prvi set je priveo kraju posle 39 minuta - 6:2.

Mogao je i ranije, ali je pri vođstvu od 5:1 propustio dve brejk, ujedno i set lopte.

Ljodra je sigurnije ušao u drugi set i, kao i u prvom, lako osvojio svoj servis gem i odmah zatim došao do brejk lopte. Ovaj put nije propustio šansu - 2:0.

Međutim, 24-godišnji Beograđanin nije klonuo duhom. Naprotiv. Poleteo je! Osvojio je narednih šest gemova.

Fantastičnom igrom je "samleo" Ljodru. Realizovao je tri od pet brejk lopti i posle 47 minuta borbe u drugom setu doveo srpsku reprezentaciju na korak od "salatare" - 6:2.

Gde je stao u drugom, Troicki je nastavio u trećem setu. Na startu je napravio brejk, u čemu mu je pomogao Ljodra duplom servis greškom, a onda je Srbin osvojio i osmi gem u nizu - 2:0.

Parižanin je prekinuo niz Srbina, smanjio na 1:2, ali goropadni Troicki nije posustao. Za čas je poveo 4:1. Kao da mu je zadrhtala ruka zbog blizine trijumfa, pa je dozvolio Ljodri da mu oduzme servis i smanji "minus" na jedan brejk - 2:4.

Ipak, trenutak slabosti nije poremetio Viktora - dobio je naredna dva gema (6:3) i doveo Srbiju do trona.

Pogledajte poslednji poen - snimak RTS/YOUTUBE




Na tom putu, pre Francuza, pred "orlovima" su redom "padali" Amerikanci (3:2), Hrvati (4:1) i Česi (3:2).

Rezultati finala:

petak

Janko Tipsarević - Gael Monfis 1:6, 6:7, 0:6
Novak Đoković - Žil Simon 6:3, 6:1, 7:5

subota

Nenad Zimonjić/Viktor Troicki - Arno Klemon/Majkl Ljodra 6:3, 7:5, 4:6, 5:7, 4:6

nedelja

Novak Đoković - Gael Monfis 6:2, 6:2, 6:4
Viktor Troicki - Majkl Ljodra 6:2, 6:2, 6:3

SVI OSVAJAČI DEJVIS KUPA: SAD 32, Australija 28, Velika Britanija i Francuska 9, Švedska 7, Španija 4, Nemačka 3, Rusija 2, Italija, Čehoslovačka, Južna Afrika, Hrvatska i Srbija po 1.


ako sam Lala nisam budala
Nazad na vrh Ići dole
Doktor M
Član
Član
Doktor M


Muški
Lav
Broj poruka : 79536
Datum upisa : 16.03.2010
Godina : 45
Lokacija Lokacija : podmornica iza brega

Dejvis kup - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dejvis kup   Dejvis kup - Page 4 I_icon_minitimeNed Dec 05, 2010 6:59 pm

Novak: Najjači smo!




Najbolji srpski teniser ocenio iskreno prijateljstvo među članovima reprezentacije kao najvažnije na putu osvajanja "salatare". Dejvis kup - Page 4 V191075p0
Dobio je Novak Đoković oba singla u finalu Dejvis kupa, ali nije mogao da slavi. Morao je da sačeka pobedu Viktora Troickog u petom meču, protiv Majkla Ljodre.

A onda, skočio je do neba.

"Ovo je najveći uspeh u karijeri, i pojedinačno svakog od nas, i tima, i cele nacije. Napravili smo jedno od najvećih sportskih dostignuća. Nacija još nije svesna", vidno uzbuđen pričao je najbolji srpski teniser.

"Osvojiti 'salataru' je kao osvojiti Svetsko prvenstvo u fudbalu", povukao je Đoković paralelu.

"Fascinantno! Posle 1:2 uspeli smo da se vratimo pod pritiskom i pobedimo pred našom publikom".

Najjači adut Srbije je...

"Prijateljstvo. To smo mnogo puta rekli i tako je. Nismo prijatelji samo kada se okupimo u reprezentaciji, već i na turnirima i u privatnom životu. Pomažemo se među sobom i šaljemo pozitivne vibracije".

Đoković nije mogao više da izdrži pred kamerama, pa je uzviknuo iz petnih žila:

"Najjači smo!"

I tu je Novak u pravu.


ako sam Lala nisam budala
Nazad na vrh Ići dole
Dejan
Član
Član
Dejan


Muški
Škorpija
Broj poruka : 10473
Datum upisa : 19.10.2010
Godina : 44
Lokacija Lokacija : Požarevac

Dejvis kup - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dejvis kup   Dejvis kup - Page 4 I_icon_minitimeNed Dec 05, 2010 7:40 pm

Dejvis kup - Page 4 373569 Dejvis kup - Page 4 373569 Dejvis kup - Page 4 373569 Dejvis kup - Page 4 373569 Dejvis kup - Page 4 373569 Dejvis kup - Page 4 373569 Dejvis kup - Page 4 373569 Dejvis kup - Page 4 373569 Dejvis kup - Page 4 373569 Dejvis kup - Page 4 373569 Dejvis kup - Page 4 373569 Dejvis kup - Page 4 373569


...nemoj me žaliti niti srećna biti,sve ćeš to doživeti... Dejvis kup - Page 4 24414
Nazad na vrh Ići dole
Zoki
Funder
Funder
Zoki


Srbija Muški
Strelac
Broj poruka : 182846
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 62
Lokacija Lokacija : Sombor

Dejvis kup - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dejvis kup   Dejvis kup - Page 4 I_icon_minitimePon Dec 06, 2010 6:37 am

ZVEZDA: Bravo teniseri i hvala!




Zvezda čestitala teniserima na veličanstvenom uspehu. "Tako se brane boje zemlje", napisao Vladan Lukić. Dejvis kup - Page 4 V191099p0
Fudbalski klub Crvena zvezda među prvima je od sportskih kolektiva čestitao sjajan uspeh srpskim teniserima - osvajanje Dejvis kupa.

"U ime FK Crvena zvezda, i svoje lično ime, srdačno vam čestitam osvajanje Dejvis Kupa. Ovaj veliki uspeh nije samo kruna vaše generacije, već i velika pobeda za tenis i srpski sport. Pokazali ste kako se brane boje svoje zemlje, i hvala na radosti koju ste priredili svima nama", navodi se u poruci koju je predsednik Zvezde Vladan Lukić uputio srpskim teniserima i Teniskom savezu Srbije.

Srpska teniska reprezentacija u nedelju je pobedila Francusku 3:2 i prvi put u svojoj istoriji osvojila Dejvis kup.
Nazad na vrh Ići dole
https://foto-forum.forumsr.net/
Dragan Kovačević
Član
Član
Dragan Kovačević


Muški
Bik
Broj poruka : 8422
Datum upisa : 30.04.2010
Godina : 42
Lokacija Lokacija : Novi Sad

Dejvis kup - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dejvis kup   Dejvis kup - Page 4 I_icon_minitimePon Dec 06, 2010 12:04 pm

Pobeda u veličanstvenom stilu , 3 pobede srpskih tenisera u singlu rezultatom 3:0 , superiorno , nadmoćno i bez neizvesnosti . Generacija koja je proslavila srpski tenis i upisala se u teniske heroje nacije , generacija koja ima visok moral i koja se ne predaje ni kada protiv sebe ima negativan rezultat , generacija koja igra do kraja i veruje u sebe , generacija koja je zaslužila da osvoji svet i bude naš ponos , a Viktor Troicki igrač , kojem će jučerašnja pobeda mnogo značiti za veliki napredak na rang - listi , koji mu , ja se nadam , predstoji sledeće godine , a Novak Đoković je teniser koji ima čvrstu mentalnu građu , koji ne podleže pritiscima i na kojeg se uvek možete osloniti i računati da će se boriti do maksimuma . Nadam se da smo dobili i jak par u dublu : Zimonjić/ Troicki , i da će biti još razloga za slavlje i u narednim godinama .
Nazad na vrh Ići dole
Zoki
Funder
Funder
Zoki


Srbija Muški
Strelac
Broj poruka : 182846
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 62
Lokacija Lokacija : Sombor

Dejvis kup - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dejvis kup   Dejvis kup - Page 4 I_icon_minitimePon Dec 06, 2010 7:53 pm

Srpski ćelavci slavili uz Lepu Brenu




Dejvis kup tim Srbije proslavio je trofej igrajući na stolicama uz Brenu i trubače. Dejvis kup - Page 4 V191171p0
Srpski teniseri imali su ne samo fizički, već i emotivno iscrpljujući meč finala Dejvis kupa, ali ostalo im je sasvim dovoljno energije da do sitnih jutarnjih sati slave osvajanje "salatare".

Neposredno po okončanju svečane ceremonije i dodele pehara teniseri su istrčali iz Beogradske arene gde su ih na jugositočnoj strani dočekali vatromet i trubači.

Bili su potom profesionalci i vratili se na obaveznu konferenciju za medije, gde su na kraju predvođeni Viktorom Troickim otpevali "Marš na Drinu".

Time je i zvanično slavlje moglo da počne.

Najpre su "skoknuli" do restorana Novak, gde su se između ostalog, pored njihovih prijatelja i rođaka, zatekli i muzičar Nele Karajlić i ministar životne sredine i prostornog planiranja Oliver Dulić.

Učesnike finala je potom očekivala šampionska većera u Domu vojske, a onda su se nešto pre ponoći zaputili u klub "Baby`s" u Knez Mihailovoj ulici.

Novak Đoković i Viktor Troicki su došli solo, dok su Biljana i Mina pratile Janka Tipsarevića i Nenada Zimonjića.

U poznatom prestoničkom klubu se okupilo oko 250 ljudi, među kojima su bili biznismen Filip Cepter i glumac Dragan Jovanović.

Pio se šampanjac. Tom prilikom otvorena je flaša "Moeta" od šest litara, a torta u čast svetskih prvaka bila je teška 20 kilograma.

Bend Olja i Širkan najpre je svirao stranu muziku, koju je, kako je vreme odmicalo zamenila "ćirilica".

Supruga predsednika Teniskog saveza Srbije, folk pevačica Lepa Brena ispunila je obećanje i latila se mikrofona. Na opštu radost svih pevala je više od dva sata.

Naravno, ni ovaj deo slavlja nije mogao da prođe bez trubača.

Foto galeriju sa proslave pogledajte OVDE.
Nazad na vrh Ići dole
https://foto-forum.forumsr.net/
Sponsored content





Dejvis kup - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dejvis kup   Dejvis kup - Page 4 I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Dejvis kup
Nazad na vrh 
Strana 4 od 9Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto-forum :: Zabavni forum :: Sport :: tenis-
Skoči na: