Foto-forum
nije teško biti fin,registracija za 3 sec i obavezno predstavljanje!!!
posle registracije neophodno je ulogovati se ...dakle korisničko ime i lozinka i slobodno krstarite forumom


ugodan boravak želi vam Zoki sa ekipom urednika
Foto-forum
nije teško biti fin,registracija za 3 sec i obavezno predstavljanje!!!
posle registracije neophodno je ulogovati se ...dakle korisničko ime i lozinka i slobodno krstarite forumom


ugodan boravak želi vam Zoki sa ekipom urednika
Foto-forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


The World in Photos
 
PrijemEventsRegistruj sePristupi
Zadnje teme
» Moja foto šetnja
Isidora Bjelica I_icon_minitimeDanas u 9:28 am od dođoška

» slika dana
Isidora Bjelica I_icon_minitimeDanas u 9:24 am od dođoška

» fotografija meseca april 2024
Isidora Bjelica I_icon_minitimeDanas u 9:22 am od dođoška

» Paučina...
Isidora Bjelica I_icon_minitimeDanas u 9:19 am od Zoki

» Konji vrani..
Isidora Bjelica I_icon_minitimeDanas u 9:13 am od Zoki

» Vremeplov-Na današnji dan
Isidora Bjelica I_icon_minitimeDanas u 9:05 am od dođoška

» Mesečina
Isidora Bjelica I_icon_minitimeDanas u 8:52 am od Zoki

» More,jezero,reka,plaža,palma...
Isidora Bjelica I_icon_minitimeJuče u 4:35 pm od Zoki

» Poljsko i planinsko cveće
Isidora Bjelica I_icon_minitimeJuče u 4:34 pm od Zoki

» Vodopadi i slapovi
Isidora Bjelica I_icon_minitimeJuče u 4:12 pm od Zoki

» Fidži
Isidora Bjelica I_icon_minitimeJuče u 3:50 pm od dođoška

» Nju Orleans
Isidora Bjelica I_icon_minitimeJuče u 3:24 pm od dođoška

» SAD
Isidora Bjelica I_icon_minitimeJuče u 3:04 pm od dođoška

» Barbados
Isidora Bjelica I_icon_minitimeJuče u 2:53 pm od dođoška

» Bali
Isidora Bjelica I_icon_minitimeJuče u 2:33 pm od dođoška

Traži
 
 

Rezultati od :
 

 


Rechercher Napredna potraga
Naj bolji poslanici
dođoška (240947)
Isidora Bjelica I_vote_lcapIsidora Bjelica I_voting_barIsidora Bjelica I_vote_rcap 
Zoki (182392)
Isidora Bjelica I_vote_lcapIsidora Bjelica I_voting_barIsidora Bjelica I_vote_rcap 
Ружа (169543)
Isidora Bjelica I_vote_lcapIsidora Bjelica I_voting_barIsidora Bjelica I_vote_rcap 
maraja (122180)
Isidora Bjelica I_vote_lcapIsidora Bjelica I_voting_barIsidora Bjelica I_vote_rcap 
BlackW (111592)
Isidora Bjelica I_vote_lcapIsidora Bjelica I_voting_barIsidora Bjelica I_vote_rcap 
Doktor M (79536)
Isidora Bjelica I_vote_lcapIsidora Bjelica I_voting_barIsidora Bjelica I_vote_rcap 
Daca* (74450)
Isidora Bjelica I_vote_lcapIsidora Bjelica I_voting_barIsidora Bjelica I_vote_rcap 
biljana (65382)
Isidora Bjelica I_vote_lcapIsidora Bjelica I_voting_barIsidora Bjelica I_vote_rcap 
djadja (61062)
Isidora Bjelica I_vote_lcapIsidora Bjelica I_voting_barIsidora Bjelica I_vote_rcap 
Brzi (57960)
Isidora Bjelica I_vote_lcapIsidora Bjelica I_voting_barIsidora Bjelica I_vote_rcap 
Similar topics
    April 2024
    PonUtoSreČetPetSubNed
    1234567
    891011121314
    15161718192021
    22232425262728
    2930     
    KalendarKalendar
    Add This
    Bookmark and Share




     

     Isidora Bjelica

    Ići dole 
    AutorPoruka
    dođoška
    Adminka
    Adminka
    dođoška


    Bedž : kraljica
    Norveška Ženski
    Broj poruka : 240949
    Datum upisa : 30.03.2020

    Isidora Bjelica Empty
    PočaljiNaslov: Isidora Bjelica   Isidora Bjelica I_icon_minitimePet Avg 07, 2020 3:33 pm

    Isidora Bjelica 34010

    Rođena u Sarajevu. Diplomirala i magistrirala dramaturgiju na FDU. Jedno vreme radila kao asistent na predmetu Scenario. Kao kolumnista i filmski kritičar pisala je za gotovo sve veće novine sa eks-jugoslovenskog prostora. Najduže se zadržala u Kuriru, gde je pisala kolumnu od 2003. do 2007. godine, pod nazivom Blek sabat. Zapažene kolumne imala je i u Dugi, Studentu, Blicu nedelje, Pravdi, Ekspresu, Lisi, Tini, Ona, Storiju, Objektivu, Tabloidu, Srpskoj reči, Pogledima… Feljtone, putopise i reportaže godinama je pisala za Profil i Damu.

    Objavila preko šezdeset knjiga, pedeset pod svojim imenom, petnaest pod pseudonimom. Skoro sve njene knjige su bestseleri koji su doživeli i po deset, petnaest izdanja. Najpopularniji su: Spas, Spas 2, Sama, Voleti i umreti na Karibima, Ljubav u Tunisu, Moj deda Luj Viton, Tajni život slavnih Srpkinja, Princeze di Montenegro, Dama iz Monaka, Srpkinja – prodate su desetine hiljada primeraka. Svoju prvu knjigu Prvi probuđeni objavila je u ediciji „Pegaz“ još sa 18 godina i dugo vremena je bila najmlađi član UKS. Njen magistarski rad objavljen je pod nazivom Tehnotriler kao savremeni oblik tragedije.

    Kao pozorišni pisac i reditelj najveći uspeh doživela je sa dramom Sarajka u Beogradu, koja je deset godina punila hale. Veoma uspešni komadi bili su i Ozloglašena, Psovači, Tako je govorio Broz… Za dramu Skadarlijka dobija i prestižnu nagradu za najbolji tekst i režiju na internacionalnom festivalu u Sarajevu.
    Umrla u Beogradu, 05.08.2020.

    Ili je voliš ili ne, sa njom nema sredine. Ja ju volim.


    "Ne sanjamo svi jednako i to nikome ne smeta. A zašto svima smetamo kad smo drugačije budni?"
    Nazad na vrh Ići dole
    dođoška
    Adminka
    Adminka
    dođoška


    Bedž : kraljica
    Norveška Ženski
    Broj poruka : 240949
    Datum upisa : 30.03.2020

    Isidora Bjelica Empty
    PočaljiNaslov: Re: Isidora Bjelica   Isidora Bjelica I_icon_minitimePet Avg 07, 2020 3:36 pm

    Ima li ljubavi posle preljube?

    Roman o preljubi je zasigurno najpotresniji i najiskreniji roman Isidore Bjelice. Kroz priču o tri sestre, od kojih su dve varane, a jedna ljubavnica oženjenog muškarca, Isidora Bjelica se uhvatila u koštac sa jednom od najtežih, najbolnijih i najprećutkivanijih tema – preljubom. Koristeći istinite priče, materijale, SMS poruke, kao i šokantne podatke o baratanju magijom, hemijom i ezoterijom u borbi za muškarce, Isidora otkriva jedan skriveni svet preljubnica i prevarenih žena o kojem se do sad ćutalo...

    Ima li ljubavi posle preljube? Kako preživeti preljubu? Kako pobediti u ljubavi i kako ne poludeti od strasti – to su teme kojima se Bjelica bavi na do sada nezapamćeno i brutalno otvoren način.

    Ako ste ikada bili prevareni ili ste varali, onda će vam Roman o preljubi pomoći da shvatite da li se iz tog vrtloga može izaći kao pobednica. Roman o preljubi je zasigurno najiskreniji i najzreliji roman autorke desetina bestselera, koja je da bi napisala ovako kompleksno delo morala i sama da prođe kroz pakao izdaje, jer ovako potresno, bolno, životno piše samo onaj ko je strasno voleo i još strasnije patio. Prevarena žena i njena psihologija tek sa ovim romanom prestaju da budu tabu tema srpske književnosti.

    Isidora Bjelica 31279735_m

    Isidora Bjelica - Roman o preljubiIsidora Bjelica IUdMv


    "Ne sanjamo svi jednako i to nikome ne smeta. A zašto svima smetamo kad smo drugačije budni?"
    Nazad na vrh Ići dole
    dođoška
    Adminka
    Adminka
    dođoška


    Bedž : kraljica
    Norveška Ženski
    Broj poruka : 240949
    Datum upisa : 30.03.2020

    Isidora Bjelica Empty
    PočaljiNaslov: Re: Isidora Bjelica   Isidora Bjelica I_icon_minitimePet Avg 07, 2020 3:38 pm

    Knjiga ženskih inicijacija i tajni... Od prvog pogleda i poljupca do porođaja, ovo je uzbudljiv ljubavni brevijar…

    „Sve ljubavi su perverzne“, govorila je moja draga prijateljica… „Žene ne znaju koga vole“, govorila je moja prababa… Moja sestra ne zna ništa o ljubavi, a ja znam sve.

    Vreme neumitno teče i svaki minut je poslednja šansa da očeve naše dece zavolimo kao decu. Sve ostalo su jagode, blagi pejzaži, mirišljavi flertovi, meki jastuci, tihe plaže, promenjene uspomene i telesna lepota. Stvari nepreseljive na drugi svet. Bar ne do konačnog suda dok naši pejzaži ne postanu večni, dok telo ne postane besmrtno, dok pogledi ne budu govor precizan kao reči, dok lepota ne postane ograničena, dok ljubav ne bude savršena... Kao ona prema Sinu.

    Isidora Bjelica 31279753_m

    Isidora Bjelica-101 muškarac u četiri godišnja dobaIsidora Bjelica IUdMv


    "Ne sanjamo svi jednako i to nikome ne smeta. A zašto svima smetamo kad smo drugačije budni?"
    Nazad na vrh Ići dole
    dođoška
    Adminka
    Adminka
    dođoška


    Bedž : kraljica
    Norveška Ženski
    Broj poruka : 240949
    Datum upisa : 30.03.2020

    Isidora Bjelica Empty
    PočaljiNaslov: Re: Isidora Bjelica   Isidora Bjelica I_icon_minitimePet Avg 07, 2020 3:41 pm

    Ljubavni, krimi, špijunski roman na najluksuznijem mestu na svetu!

    Roman sa sedam zvezdica.

    Na vrelom pesku Emirata, u najluksuznijem hotelu na svetu Burdž al Arabu, jedinom hotelu sa sedam zvezdica, u Dubaiju, po najluksuznijim punktovima od Golf kluba do hipodroma, od zlatnog suka do glamuroznih hotela, odigrava se krimi špijunsko-ljubavni triler od kojeg zastaje dah...

    Svetski džet-set je obuzet magijom i ezoterijom. U najluksuznijim apartmanima bogataši i šeici, bankari i zavodnici bave se svim vrstama vračanja i čarobnjaštva. Derviši, švaleri, naftaši, špijuni, multimilioneri, manekenke, postmoderne veštice i prodavci tajni pronašli su za sebe novu Nojevu barku u Burdž al Arabu.

    Ljubav, romansa, glamur, tajna i magija čine literarni pentagram romana, koji svojom dinamikom i skrivenim porukama čitaocu pruža ne samo uživanje u uzbudljivoj priči već brevijar čarolija koje mu mogu promeniti život. U ovom deduktivnom romanu punom tajni Isidora Bjelica otkriva i raritetne ezoterijske i magijske tekstove koji su hiljadama godina bili tajna.

    Isidora Bjelica 31279768_m


    Isidora Bjelica-Ljubav u EmiratimaIsidora Bjelica IUdMv


    "Ne sanjamo svi jednako i to nikome ne smeta. A zašto svima smetamo kad smo drugačije budni?"
    Nazad na vrh Ići dole
    dođoška
    Adminka
    Adminka
    dođoška


    Bedž : kraljica
    Norveška Ženski
    Broj poruka : 240949
    Datum upisa : 30.03.2020

    Isidora Bjelica Empty
    PočaljiNaslov: Re: Isidora Bjelica   Isidora Bjelica I_icon_minitimePet Avg 07, 2020 3:44 pm

    Moje misli nisu tvoje misli.

    Zakoračite u neodoljivu priču koja će vam pružiti odgovor na pitanje kako da vas život toliko ne boli i ne povređuje.

    Kada ležite na samrtnom odru i čekate svoj kraj, život drugih ljudi protiče pored vas kao brza reka. Svi negde jure uvereni da imaju vremena. A vi ste kao mali nasip oko kojeg se slivaju i koji će svakog trena biti potopljen. Vole vas, žao im je, ali reka prosto vuče i oni odlaze put svojih iluzija i poslova, strasti i želja, sigurni da se smrt uvek dešava nekom drugom.

    Pošto ju je dobra prijateljica V. dovela u Nicu da se odmori od bezbrojnih terapija i proslavi rođendan, Isidora već prvoga dana odlazi u Šanelovu prodavnicu da uz čašu šampanjca provede sat u svojoj omiljenoj zabavi: razgledanju nove kolekcije.

    A onda je ugledala nju… Ona će joj ne samo otkriti šokantnu istinu o Koko Šanel nego je, pre svega, povesti na duhovni put samootkrivanja koji će joj doneti saznanje, ljubav i emotivno olakšanje, kao i rastanak sa sopstvenim predrasudama i zabludama. Ali ko je ova misteriozna dama?

    Na tragu Paula Koelja, majstora književnih parabola o čovekovom duhovnom traganju, Isidora Bjelica napisala je očaravajuću priču, istovremeno zabavnu i potresnu, koja podstiče na razmišljanje i prosvetljenje.

    Isidora Bjelica 31279788_m


    Isidora Bjelica-Miris nebaIsidora Bjelica IUdMv


    "Ne sanjamo svi jednako i to nikome ne smeta. A zašto svima smetamo kad smo drugačije budni?"
    Nazad na vrh Ići dole
    dođoška
    Adminka
    Adminka
    dođoška


    Bedž : kraljica
    Norveška Ženski
    Broj poruka : 240949
    Datum upisa : 30.03.2020

    Isidora Bjelica Empty
    PočaljiNaslov: Re: Isidora Bjelica   Isidora Bjelica I_icon_minitimePet Avg 07, 2020 3:47 pm

    Uživajte u svakom trenutku života ma kakav da je i bez obzira na godine. Uživajte, jer to je umetnost. Najvažnije je poznavati i voleti sebe, svoje mogućnosti i talente, jer to je šifra zadovoljstva.

    Dragi moji čitaoci,

    Godinama ste mi pisali kako vam je žao što su moje misli razbacane po raznim intervjuima, magazinima, časopisima, i nisu nekako tematski sistematizovane da služe vama, kad vam treba prijateljski savet. I tako je nastao ovaj neobičan brevijar životne filozofije. Kada imate bilo koji problem, kad vam treba pomoć, ili prosto moja bliskost i humor, dovoljno je da pod određenim slovom pronađete temu koja vas interesuje. Samo da znate da sam uvek uz vas i pored vas, da vam nesebično šaljem svoju ljubav i duh uvek u onoj potpunoj, sirovoj, gotovo detinjoj iskrenosti, koja nas je neraskidivo spojila u najjačoj duhovnoj i emotivnoj vezi na ovom svetu, onu između pisca i njegovih čitalaca.

    Ljubi vas Isi

    Isidora Bjelica 31279798_m

    Isidora Bjelica-Od A do ŠIsidora Bjelica IUdMv


    "Ne sanjamo svi jednako i to nikome ne smeta. A zašto svima smetamo kad smo drugačije budni?"
    Nazad na vrh Ići dole
    dođoška
    Adminka
    Adminka
    dođoška


    Bedž : kraljica
    Norveška Ženski
    Broj poruka : 240949
    Datum upisa : 30.03.2020

    Isidora Bjelica Empty
    PočaljiNaslov: Re: Isidora Bjelica   Isidora Bjelica I_icon_minitimePet Avg 07, 2020 3:48 pm

    Na ovoj planeti smo samo iz jednog razloga: da naučimo da volimo.

    Obuze me strašna, jeziva panika, koja ide do dubine kostiju, da sve ovo zajedno nema nikakvog smisla i da ga ja neću nikada otkriti. Da ću ceo život provesti pogrešno…

    Uzbudljiva ispovest Isidore Bjelice o delu njenog života o kojem dosad niko nije znao ništa. Ovaj autobiografski roman istovremeno je i filozofska pripovest o traganju za ljubavlju i smislom.

    Junakinja romana Sama luta po svetu, odlazi u Meksiko u potrazi za ključem razumevanja našega bića i smisla, ne znajući da se odgovor zapravo nalazi u njenom srcu... I kada se mnogo godina kasnije suoči sa krajnjim beznađem, kada pomisli da su je svi napustili i da je ostala sama, shvatiće da put do srca voljenog vodi kroz sopstveno srce.

    Isidora Bjelica 31279816_m

    Isidora Bjelica-SamaIsidora Bjelica IUdMv


    "Ne sanjamo svi jednako i to nikome ne smeta. A zašto svima smetamo kad smo drugačije budni?"
    Nazad na vrh Ići dole
    dođoška
    Adminka
    Adminka
    dođoška


    Bedž : kraljica
    Norveška Ženski
    Broj poruka : 240949
    Datum upisa : 30.03.2020

    Isidora Bjelica Empty
    PočaljiNaslov: Re: Isidora Bjelica   Isidora Bjelica I_icon_minitimePet Avg 07, 2020 3:51 pm

    ili Sve što znam o ljubavi.

    Dvanaest inicijacija koje će promeniti život svakog ko traga za ljubavlju u ovom svetu.

    „Zahvalnost ne podrazumeva samo blagodarnost za ono što prepoznajemo kao dobro u našem životu, nego naprotiv ona znači prepoznati blagodat koju nam je donelo sve ono što ljudi najčešće prepoznaju kao nesreću.
    Hvala svima koji su me proterali iz rodnog grada – spasli su mi život.
    Hvala svima koji su me otpuštali i cenzurisali – samo zahvaljujući njima napisala sam 60 knjiga.
    Hvala onima koji su me izdali i ostavili – pročistili su moj život od lažnih prijatelja.
    Hvala na svim klevetama i osudama, linčevima i lažima – oni su me naučili blagosti i da ne sudim drugima.
    Hvala na svim danima bede i nemanja – oni su me naučili istinskoj skromnosti i saosećanju.
    Hvala svim tugama – one su me naučile da cenim svaku radost.
    Hvala svima koji su me pokrali i opljačkali – oni su me naučili da sve što imamo zapravo nemamo.
    Hvala svima koji su me ismevali i ponižavali – oni su me izlečili svake taštine.
    Hvala svima koji su mi zatvorili puteve i postavili prepreke – bez njih nikad ne bih saznala koliko sam hrabra i jaka.
    Hvala najtežoj bolesti koja me zadesila – od tog stradanja i patnje najviše sam naučila o ljubavi, ona me je bacila u blaženi zagrljaj Boga i podigla moju svest više od svih hiljada knjiga koje sam pročitala.
    Hvala smrti što mi već pet godina diše za vratom – ona me je naučila da je sadašnji trenutak sve što imam.“
    Isidora Bjelica

    Isidora Bjelica 31279836_m

    Isidora Bjelica-Škola za anđeleIsidora Bjelica IUdMv


    "Ne sanjamo svi jednako i to nikome ne smeta. A zašto svima smetamo kad smo drugačije budni?"
    Nazad na vrh Ići dole
    dođoška
    Adminka
    Adminka
    dođoška


    Bedž : kraljica
    Norveška Ženski
    Broj poruka : 240949
    Datum upisa : 30.03.2020

    Isidora Bjelica Empty
    PočaljiNaslov: Re: Isidora Bjelica   Isidora Bjelica I_icon_minitimePet Avg 07, 2020 3:53 pm

    Život vladike crnogorskog Petra II Petrovića Njegoša i danas je izvor nepoznanica i kontroverzi. Ova knjiga predstavlja brevijar tekstova naših vrhunskih intelektualaca, povezanih lucidnim komentarima i zapažanjima Isodore Bjelice.

    Isidora Bjelica 31279849_m

    Isidora Bjelica-Tajni život P.P. NjegošaIsidora Bjelica IUdMv


    "Ne sanjamo svi jednako i to nikome ne smeta. A zašto svima smetamo kad smo drugačije budni?"
    Nazad na vrh Ići dole
    Sponsored content





    Isidora Bjelica Empty
    PočaljiNaslov: Re: Isidora Bjelica   Isidora Bjelica I_icon_minitime

    Nazad na vrh Ići dole
     
    Isidora Bjelica
    Nazad na vrh 
    Strana 1 od 1
     Similar topics
    -
    » Isidora Sekulić

    Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
    Foto-forum :: Razne slike-other image :: Biblioteka-
    Skoči na: