Foto-forum
nije teško biti fin,registracija za 3 sec i obavezno predstavljanje!!!
posle registracije neophodno je ulogovati se ...dakle korisničko ime i lozinka i slobodno krstarite forumom


ugodan boravak želi vam Zoki sa ekipom urednika
Foto-forum
nije teško biti fin,registracija za 3 sec i obavezno predstavljanje!!!
posle registracije neophodno je ulogovati se ...dakle korisničko ime i lozinka i slobodno krstarite forumom


ugodan boravak želi vam Zoki sa ekipom urednika
Foto-forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


The World in Photos
 
PrijemEventsRegistruj sePristupi
Zadnje teme
» fotografija meseca april 2024
Čarls Bukovski I_icon_minitimeJuče u 4:43 pm od Zoki

» More,jezero,reka,plaža,palma...
Čarls Bukovski I_icon_minitimeJuče u 4:35 pm od Zoki

» Poljsko i planinsko cveće
Čarls Bukovski I_icon_minitimeJuče u 4:34 pm od Zoki

» Vodopadi i slapovi
Čarls Bukovski I_icon_minitimeJuče u 4:12 pm od Zoki

» Fidži
Čarls Bukovski I_icon_minitimeJuče u 3:50 pm od dođoška

» Nju Orleans
Čarls Bukovski I_icon_minitimeJuče u 3:24 pm od dođoška

» SAD
Čarls Bukovski I_icon_minitimeJuče u 3:04 pm od dođoška

» Barbados
Čarls Bukovski I_icon_minitimeJuče u 2:53 pm od dođoška

» Bali
Čarls Bukovski I_icon_minitimeJuče u 2:33 pm od dođoška

» Lutke
Čarls Bukovski I_icon_minitimeJuče u 12:45 pm od dođoška

» Miki, Mini i društvo
Čarls Bukovski I_icon_minitimeJuče u 12:43 pm od dođoška

» linije za potpis
Čarls Bukovski I_icon_minitimeJuče u 11:49 am od dođoška

» Uskršnji ukrasi, smajlići i animacije
Čarls Bukovski I_icon_minitimeJuče u 11:16 am od dođoška

» Moja foto šetnja
Čarls Bukovski I_icon_minitimeJuče u 10:37 am od dođoška

» slika dana
Čarls Bukovski I_icon_minitimeJuče u 10:28 am od dođoška

Traži
 
 

Rezultati od :
 

 


Rechercher Napredna potraga
Naj bolji poslanici
dođoška (240939)
Čarls Bukovski I_vote_lcapČarls Bukovski I_voting_barČarls Bukovski I_vote_rcap 
Zoki (182386)
Čarls Bukovski I_vote_lcapČarls Bukovski I_voting_barČarls Bukovski I_vote_rcap 
Ружа (169543)
Čarls Bukovski I_vote_lcapČarls Bukovski I_voting_barČarls Bukovski I_vote_rcap 
maraja (122180)
Čarls Bukovski I_vote_lcapČarls Bukovski I_voting_barČarls Bukovski I_vote_rcap 
BlackW (111592)
Čarls Bukovski I_vote_lcapČarls Bukovski I_voting_barČarls Bukovski I_vote_rcap 
Doktor M (79536)
Čarls Bukovski I_vote_lcapČarls Bukovski I_voting_barČarls Bukovski I_vote_rcap 
Daca* (74450)
Čarls Bukovski I_vote_lcapČarls Bukovski I_voting_barČarls Bukovski I_vote_rcap 
biljana (65382)
Čarls Bukovski I_vote_lcapČarls Bukovski I_voting_barČarls Bukovski I_vote_rcap 
djadja (61062)
Čarls Bukovski I_vote_lcapČarls Bukovski I_voting_barČarls Bukovski I_vote_rcap 
Brzi (57960)
Čarls Bukovski I_vote_lcapČarls Bukovski I_voting_barČarls Bukovski I_vote_rcap 
Similar topics
April 2024
PonUtoSreČetPetSubNed
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
KalendarKalendar
Add This
Bookmark and Share




 

 Čarls Bukovski

Ići dole 
AutorPoruka
dođoška
Adminka
Adminka
dođoška


Bedž : kraljica
Norveška Ženski
Broj poruka : 240939
Datum upisa : 30.03.2020

Čarls Bukovski Empty
PočaljiNaslov: Re: Čarls Bukovski   Čarls Bukovski I_icon_minitimeSre Maj 12, 2021 9:08 pm

Los Anđeles je bio dobro mesto
tu je živela masa bednika
biće lako izgubiti se među njima,
Bludni sin

Bludni sin" je uvod u autobiografsku sagu Čorlsa Bukovskog. Naslov originala „Ham on Rye" replika je na Selindžerovog „Lovca u žitu". Odrastanje i buntovništvo mladog čoveka je ono što povezuje ova dva romana.
Knjiga je posvećena očevima...

Čarls Bukovski 00604110


https://mega.nz/#!Z34XCarA!IOB9F47j0YeIfGfhfLHwUEhF_2yqdw5VNw90MvWvIRY


"Ne sanjamo svi jednako i to nikome ne smeta. A zašto svima smetamo kad smo drugačije budni?"
Nazad na vrh Ići dole
dođoška
Adminka
Adminka
dođoška


Bedž : kraljica
Norveška Ženski
Broj poruka : 240939
Datum upisa : 30.03.2020

Čarls Bukovski Empty
PočaljiNaslov: Re: Čarls Bukovski   Čarls Bukovski I_icon_minitimeSre Maj 12, 2021 9:11 pm

Faktotum, po mišljenju kritike najbolji roman Čarlsa Bukovskog, tematski je nastavak poznatijeg romana BLUDNI SIN. Devetnaestogodišnji Henri Kinaski izbačen je iz kuće i godinama luta Amerikom, od jedne daleke obale do druge...

Čarls Bukovski 016


Čarls Bukovski - Faktotum.odt
https://mega.nz/#!ovhDDIoZ!ZY-XqWtuUxxfPmZMCY3n3VnxwBGP-4ONg571XV8u660


"Ne sanjamo svi jednako i to nikome ne smeta. A zašto svima smetamo kad smo drugačije budni?"
Nazad na vrh Ići dole
dođoška
Adminka
Adminka
dođoška


Bedž : kraljica
Norveška Ženski
Broj poruka : 240939
Datum upisa : 30.03.2020

Čarls Bukovski Empty
PočaljiNaslov: Re: Čarls Bukovski   Čarls Bukovski I_icon_minitimeSre Maj 12, 2021 9:13 pm

"Tako mrtvi vole", antologija najboljih priča Čarlsa Bukovskog, izbor je iz obimnog opusa, objavjenog u ukupno 5 knjiga. Vremenom, Bukovski se posvetio pisanju poezije, ali neke od retkih priča iz poslednjih dana ("Klošarenje") pokazuju njegov talenat u punom sjaju.

Čarls Bukovski 11663810


Čarls Bukovski – Tako mrtvi vole.odt
https://mega.nz/#!li4RGI6S!ZnTmOox1LD73H3fsu3TiXid7UHykyl7r6DPOfcetmbs


"Ne sanjamo svi jednako i to nikome ne smeta. A zašto svima smetamo kad smo drugačije budni?"
Nazad na vrh Ići dole
dođoška
Adminka
Adminka
dođoška


Bedž : kraljica
Norveška Ženski
Broj poruka : 240939
Datum upisa : 30.03.2020

Čarls Bukovski Empty
PočaljiNaslov: Re: Čarls Bukovski   Čarls Bukovski I_icon_minitimeSre Maj 12, 2021 9:22 pm

Čarls Bukovski Uarls-10

On piše o pivskoj boci, nedjeljnoj čamotinji, dječaku roštava lica i buđenju poslije noćne tjelovježbe s nekom žilavom ženturačom. Iskrenost je njegov putokaz, crnilo njegov najmiliji retuš. Tko misli da pjesnici takva profila znaju samo za lokanje, bit će iznenađen količinom referenci na klasičnu glazbu i komentarima o velikanima svjetske literature o kojima Bukowski ima svoje mišljenje, ali spram kojih nikada nije ravnodušan. Bukowski svjedoči o sebi kao bitangi i bastardu koji je s ocem dijelio uzajamnost mržnje i koji suosjeća s bikom u areni jer sebe vidi kao predodređenu žrtvu. Noseći teret ružnoće i neželjenog djeteta, prepustio se burgijanju, a u njegovu životu, kao u Genetovom, nije bilo tragova uzmicanja. Paradoksalno ali točno: po tome je njegova samotnička poza junačkija od junaštva onih koji su svoju muškost ogrnuli zastavama i kolektivnim pokličima.


Čarls Bukovski - Tragedija lišća.pdf
https://mega.nz/#!JyxXDQYK!AHKvLdWZySpFdiY3_8tV9gv1EwzgJ9ZdQcx7J3QYCvc


"Ne sanjamo svi jednako i to nikome ne smeta. A zašto svima smetamo kad smo drugačije budni?"
Nazad na vrh Ići dole
dođoška
Adminka
Adminka
dođoška


Bedž : kraljica
Norveška Ženski
Broj poruka : 240939
Datum upisa : 30.03.2020

Čarls Bukovski Empty
PočaljiNaslov: Re: Čarls Bukovski   Čarls Bukovski I_icon_minitimeSre Maj 12, 2021 9:29 pm

Neobjavljeni eseji i priče 1946-1992! Zbirka počinje sa njegovm ranim pričama pisanim za časopise početkom četrdesetih, i vodi svog čitaoca na putovanje kroz kontrakulturu i književne sukobe pedesetih, psihodelični talas šezdesetih, narcistička zadovoljstva sedamdesetih i reganovsku antiutopiju osamdesetih godina 20 veka.
To putovanje Bukovski ukrašava zgodama iz svog neslavnog čitanja poezije pred publikom, prikazima sopstvenih dela, urnebesno smešnim izvodima iz svoje novinske kolumne "Beleške matorog pokvarenjaka" i brojnim tek otkrivenim, dosada neobjavljenim pripovedačkim biserima.
Ipak, knjiga prikazuje i jednog drugačijeg Bukovskog - oštroumnog iako nekonvencionalnog književnog kritičara. Od njegovog "Manifesta" do samosvojnih ocena Alena Ginsberga, Roberta Kriilija, Liroja Džonsa i Luisa Zukofskog, kroz "Odsustvo junaka" otkriva se intelektualac skriven ispod njegove neuglađene spoljašnjosti...

Čarls Bukovski Odsutn10


Čarls Bukovski - U odsustvu junaka.odt
https://mega.nz/#!92x1QSRQ!t-5CDGhzTcc8-Cqh_Px0clmp828yr3gY-Ru2GUNT03g

Čarls Bukovski - U odsustvu junaka. pdf
https://mega.nz/#!82plAKAA!DyzwC1Rh6c8t3DYOyezTYBRzM17dRhTsgNPMCpBXvz4


"Ne sanjamo svi jednako i to nikome ne smeta. A zašto svima smetamo kad smo drugačije budni?"
Nazad na vrh Ići dole
dođoška
Adminka
Adminka
dođoška


Bedž : kraljica
Norveška Ženski
Broj poruka : 240939
Datum upisa : 30.03.2020

Čarls Bukovski Empty
PočaljiNaslov: Re: Čarls Bukovski   Čarls Bukovski I_icon_minitimeSre Maj 12, 2021 9:35 pm

Najpoznatiji roman Bukovskog zasnovan na autobiografskim činjenicama iz sedamdesetih godina, nakon otkaza u Pošti koji on duhovito predstavlja kao svoj književni uspon.

Čarls Bukovski Ene-ua10


Čarls Bukovski - Žene.odt
https://mega.nz/#!I24FQagT!AvapU8C8vV70kt6K7n1T2xsUe6Ta4Bi_5FqfZ_dUIlE


"Ne sanjamo svi jednako i to nikome ne smeta. A zašto svima smetamo kad smo drugačije budni?"
Nazad na vrh Ići dole
dođoška
Adminka
Adminka
dođoška


Bedž : kraljica
Norveška Ženski
Broj poruka : 240939
Datum upisa : 30.03.2020

Čarls Bukovski Empty
PočaljiNaslov: Re: Čarls Bukovski   Čarls Bukovski I_icon_minitimeSre Maj 12, 2021 9:38 pm

Čarls Bukovski (1920-1994) proživeo je poslednje godine u krugu svoje žene i devet mačaka. Osim svakodnevnih odlazaka na konjske trke, pisao je skoro svake noći (pogotovo kada je otkrio kompjuter). Tako su nastali roman "Palp", velika knjiga poezije "Poslednja noć pesama na Zemlji" i ovaj dnevnik.

Čarls Bukovski Bukovs10


Čarls Bukovski-Dnevnik 1991 – 1993.odt
https://mega.nz/#!IqhhFArQ!9VBmHpUtFlkJmkFK8ppdFedzPVQUXvIX_0N6Lnq81Iw

Čarls Bukovski-Dnevnik 1991 – 1993.pdf
https://mega.nz/#!9yxzxaTL!ncBSPKmI2PkmmpPvIreT-unAtlm1dtfOjL3N0F9Lyew


"Ne sanjamo svi jednako i to nikome ne smeta. A zašto svima smetamo kad smo drugačije budni?"
Nazad na vrh Ići dole
dođoška
Adminka
Adminka
dođoška


Bedž : kraljica
Norveška Ženski
Broj poruka : 240939
Datum upisa : 30.03.2020

Čarls Bukovski Empty
PočaljiNaslov: Re: Čarls Bukovski   Čarls Bukovski I_icon_minitimeSre Maj 12, 2021 9:44 pm

»Živio sam deset godina bez posla. Ljudi su mi davali novac, jelo, stanove u kojima sam boravio. Jesu li mislili da sam idiot ili genije, to nije bilo važno. Ja sam znao što sam. Nisam bio ni jedno ni drugo. Što je ljude poticalo da mi daju darove nije me brinulo. Primao sam darove i primao sam ih bez osjećaja pobjede ili/i prisile. Moja jedina postavka bila je da ništa ne tražim... To je jedan od mojih problema: nikad se nisam borio ni za najmanju sitnicu...« piše Bukowski u nekoj od ovih 30, dobrim dijelom autobiografskih, priča. To, naravno, znači da se opet susrećemo s pjesnicima, svodnicima, pijancima, kurvama, kockarima, besposličarima i ostalim autorovim prijateljima i prijateljicama, koje je ovaj put smjestio u žešće okruženje: priče su agresivnije, tvrđe, brutalnije, mračnije, a neke i šokantne; poneke tjeraju i suze na oči – što od smijeha, što od plača...
Sve u svemu, Bukowski ponovo dokazuje da je jedan od najizvornijih talenata kratkog pripovijedanja – nekim piscima ni petsto stranica nije dovoljno da izreknu ono što on lakoćom ispiše na deset. Svatko tko pročita ovu – po mnogočemu upravo Najljepšu – zbirku, moći će bjelodano posvjedočiti nepodnošljivoj lakoći pripovijedanja koju u svojim otkačenim zapiscima podastire stari pokvarenjak.
Za kraj ove bilješke još jedno tipično Bukovo razmišljanje: »A sada, oprostite mi dragi čitatelji, vratit ću se kurvama i konjima i cugi, dok još imam vremena. Ako je u njima sadržana smrt, tada, po meni, izgleda puno manje uvredljivo biti odgovoran za vlastitu smrt nego umrijeti od one smrti koju vam donose ukrašenu frazama o Slobodi i Demokraciji i Humanosti i/ili bilo kojem ili sveukupnim tim Sranjem.«

Čarls Bukovski Najlep10


Čarls Bukovski-Najlepša žena u gradu.odt
https://mega.nz/#!kjoXyIqB!GlaoNYDPxwmirDZnFTEat6dVIVL9n4Z08vIyGhsitwg


"Ne sanjamo svi jednako i to nikome ne smeta. A zašto svima smetamo kad smo drugačije budni?"
Nazad na vrh Ići dole
dođoška
Adminka
Adminka
dođoška


Bedž : kraljica
Norveška Ženski
Broj poruka : 240939
Datum upisa : 30.03.2020

Čarls Bukovski Empty
PočaljiNaslov: Re: Čarls Bukovski   Čarls Bukovski I_icon_minitimeSre Maj 12, 2021 9:50 pm

Ovo osvežavajuće štivo ima gotovo sve vrline, a nijednu manu rukopisa Čarlsa Bukovskog....Sve je, dakle, u tom romančiću, od prve do poslednje stranice, rasni pulp fiction, no ta je petparačkost više nego namjerna; otuda i "samodefinišući" podnaslov knjige: "posvećeno lošem pisanju". Glavni junak romana, privatni detektiv Nik Bilejn (a. k. a. Miki Spilejn? Ma, joook...), "najbolji kljun u L. A.", tipični je poluupropašteni polualkos, višestruko razveden, rezigniran i dekintiran, nihilističkom filozofiranju sklon, zatečen pred izbacivanjem iz ofisa zbog neplaćanja kirije; onda, međutim, u njegov život bane razbludni glas, a potom i neodoljivi stas raskošne dame za koju se, avaj, ispostavlja da se zove Gospođa Smrt - i to ne bez predobrih razloga - i da od Bilejna očekuje da pronađe za nju ni manje ni više nego samo tobože mrtvog - Luja Ferdinanda Selina..
Teofil Pančić

Čarls Bukovski 00000010


Čarls Bukovski-Palp.odt
https://mega.nz/#!Ur4BiITD!NBQ1yho8EN9CRQrRl3uWoFj-zMNhO3X3XBoyDdakCCw


"Ne sanjamo svi jednako i to nikome ne smeta. A zašto svima smetamo kad smo drugačije budni?"
Nazad na vrh Ići dole
dođoška
Adminka
Adminka
dođoška


Bedž : kraljica
Norveška Ženski
Broj poruka : 240939
Datum upisa : 30.03.2020

Čarls Bukovski Empty
PočaljiNaslov: Re: Čarls Bukovski   Čarls Bukovski I_icon_minitimeSre Maj 12, 2021 9:53 pm

Ovo je knjiga o putovanju Bukovskog u Evropu - počinje pijanim skandalom na francuskoj televiziji i nebuloznim izletom na Azurnu obalu...
Sanjam kako postajem slavan ...

Čarls Bukovski Sekspi10


Šekspir nikada ovo nije radio.odt
https://mega.nz/#!EuhXUIIb!MHUIv-rswgeDDQ6Te5gOeMWB_49EunczUkuqptl13kQ

Šekspir nikada ovo nije radio.pdf
https://mega.nz/#!V6phnCBJ!EI3Q6unUaxpz33lElKZsUHZyd6RnuIgglKJSwpfTyhI


"Ne sanjamo svi jednako i to nikome ne smeta. A zašto svima smetamo kad smo drugačije budni?"
Nazad na vrh Ići dole
dođoška
Adminka
Adminka
dođoška


Bedž : kraljica
Norveška Ženski
Broj poruka : 240939
Datum upisa : 30.03.2020

Čarls Bukovski Empty
PočaljiNaslov: Re: Čarls Bukovski   Čarls Bukovski I_icon_minitimeSre Maj 12, 2021 9:55 pm

O svojem prvom romanu Pošta (Post Office), što ga je objavio 1971., Bukowski mi je rekao:
»Punih jedanaest godina radio sam na pošti. Od svoje trideset devete godine pa do pedesete. Bio sam uvjeren da će me rad na pošti dotući; jednostavno nisam više mogao izdržati. Tada sam odlučio da ću postati profesionalni pisac... Ljudi su znali da sam dao otkaz pa su me počeli žaliti i još više mi otežavati život. Moja stanodavka je rekla: 'Zaboga, ti mora da si poludio. Napustio si stalno namještenje i doveo u pitanje socijalno osiguranje i mirovinu.' Zbilja sam se počeo pitati nisam li sasvim poludio... Trebalo mi je svega devetnaest dana da napišem cijelu knjigu, u siječnju 1970. godine...«
Nakon objavljivanja romana kritike su bile vrlo povoljne... »komična, okrutna, cinična i nemilosrdna knjiga, puna autoironije«... Kao i u većini svojih knjiga, i u Pošti Bukowski ne pokazuje nimalo milosti ni prema sebi samom ni prema drugima...
(Iz pogovora Voje Šindolića)

Čarls Bukovski Posta_10


Čаrls Bukovski – Pošta.odt
https://mega.nz/#!9jojFCzT!caOU74C3tCqixFHXzX6vf-evl5g1NAK9Kvs34T5aHq4


"Ne sanjamo svi jednako i to nikome ne smeta. A zašto svima smetamo kad smo drugačije budni?"
Nazad na vrh Ići dole
dođoška
Adminka
Adminka
dođoška


Bedž : kraljica
Norveška Ženski
Broj poruka : 240939
Datum upisa : 30.03.2020

Čarls Bukovski Empty
PočaljiNaslov: Re: Čarls Bukovski   Čarls Bukovski I_icon_minitimeSre Maj 12, 2021 9:59 pm


Roman Čarlsa Bukovskog “Holivud” je nastavak njegovog prethodnog romana “Žene”.

U ovom romanu Bukovski je, kroz situacije u koje upada njegov alterego Henri Kinaski, fikcionalizovao isksutvo pisanja scenarija i snimanja filma Barska mušica.

U Barskoj mušici, filmu iz 1987. godine, snimljenom po scenariju Čarlsa Bukovskog, a u režiji Barebea Šredera, Henrija Kinaskog tumačio je Miki Rurk, a Vandu, njegovu ljubavnicu, glumila je Fej Danavej.

U romanu Holivud sama iskustva snimanja filma, pisanja scenarija, komplikacija na filmskim setovima postaju paralalna romaneskna i pikarska pustolovina, podjednako zanimljiva kao i sam film. Pauze između kadrova začinjene su, u stilu Bukovskog, rijekama piva, tučama, neprospavanim noćima i životom na ivici, kao i druženjem sa holivudskim zvijezdama, glumcima, muzičarima i režiserima među kojima možemo, skrivene iza pseudonima, prepoznati Šona Pena, Mikija Rurka, Madonu,Vernera Hercoga, Žan Lik Godara, Dejvida Linča, Timotija Lirija, Fransisa Forda Kopolu i mnoge druge.

Čarls Bukovski 310_112

https://mega.nz/#!s3B2BCja!Fg5svlxqSOKQemfMqND4sPkWoBTN_MXIYOtdGTxOQh0


"Ne sanjamo svi jednako i to nikome ne smeta. A zašto svima smetamo kad smo drugačije budni?"
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Čarls Bukovski Empty
PočaljiNaslov: Re: Čarls Bukovski   Čarls Bukovski I_icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Čarls Bukovski
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Čarls Dikens-Božićna pjesma

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Foto-forum :: Razne slike-other image :: Biblioteka-
Skoči na: