Foto-forum
nije teško biti fin,registracija za 3 sec i obavezno predstavljanje!!!
posle registracije neophodno je ulogovati se ...dakle korisničko ime i lozinka i slobodno krstarite forumom


ugodan boravak želi vam Zoki sa ekipom urednika
Foto-forum
nije teško biti fin,registracija za 3 sec i obavezno predstavljanje!!!
posle registracije neophodno je ulogovati se ...dakle korisničko ime i lozinka i slobodno krstarite forumom


ugodan boravak želi vam Zoki sa ekipom urednika
Foto-forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


The World in Photos
 
PrijemEventsRegistruj sePristupi
Zadnje teme
» More,jezero,reka,plaža,palma...
 Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 I_icon_minitimeDanas u 5:42 pm od Zoki

» Psi i macke
 Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 I_icon_minitimeDanas u 5:26 pm od Zoki

» Botaničke bašte
 Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 I_icon_minitimeDanas u 5:25 pm od Zoki

» Fotografija meseca maj 2024
 Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 I_icon_minitimeDanas u 5:23 pm od Zoki

» Ptice
 Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 I_icon_minitimeDanas u 5:20 pm od Zoki

» Urednički tim
 Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 I_icon_minitimeDanas u 5:16 pm od Zoki

» Sunce izlasci i zalasci
 Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 I_icon_minitimeDanas u 5:12 pm od Zoki

» Planine
 Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 I_icon_minitimeDanas u 4:51 pm od Zoki

» Kuvajt
 Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 I_icon_minitimeDanas u 4:36 pm od dođoška

» Čarobno jezero Komo
 Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 I_icon_minitimeDanas u 4:11 pm od dođoška

» Italija
 Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 I_icon_minitimeDanas u 4:07 pm od dođoška

» Dominikanska Republika
 Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 I_icon_minitimeDanas u 3:44 pm od dođoška

» Crna Gora
 Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 I_icon_minitimeDanas u 3:35 pm od dođoška

» Češka
 Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 I_icon_minitimeDanas u 2:43 pm od dođoška

» vratile se rode
 Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 I_icon_minitimeDanas u 1:43 pm od Zoki

Traži
 
 

Rezultati od :
 

 


Rechercher Napredna potraga
Naj bolji poslanici
dođoška (241566)
 Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 I_vote_lcap Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 I_voting_bar Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 I_vote_rcap 
Zoki (182520)
 Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 I_vote_lcap Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 I_voting_bar Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 I_vote_rcap 
Ружа (169543)
 Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 I_vote_lcap Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 I_voting_bar Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 I_vote_rcap 
maraja (122180)
 Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 I_vote_lcap Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 I_voting_bar Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 I_vote_rcap 
BlackW (111592)
 Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 I_vote_lcap Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 I_voting_bar Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 I_vote_rcap 
Doktor M (79536)
 Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 I_vote_lcap Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 I_voting_bar Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 I_vote_rcap 
Daca* (74450)
 Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 I_vote_lcap Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 I_voting_bar Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 I_vote_rcap 
biljana (65382)
 Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 I_vote_lcap Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 I_voting_bar Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 I_vote_rcap 
djadja (61062)
 Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 I_vote_lcap Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 I_voting_bar Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 I_vote_rcap 
Brzi (57960)
 Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 I_vote_lcap Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 I_voting_bar Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 I_vote_rcap 
Similar topics
    Maj 2024
    PonUtoSreČetPetSubNed
      12345
    6789101112
    13141516171819
    20212223242526
    2728293031  
    KalendarKalendar
    Add This
    Bookmark and Share




     

      Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik

    Ići dole 
    5 posters
    Idi na stranu : Prethodni  1 ... 10 ... 15, 16, 17
    AutorPoruka
    Zana
    Član
    Član
    Zana


    Ženski
    Broj poruka : 32910
    Datum upisa : 01.02.2011

     Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 Empty
    PočaljiNaslov: Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik    Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 I_icon_minitimeSre Mar 02, 2011 8:05 am

    First topic message reminder :

    Čarls Bukovski (16. avgust 1920 - 9. mart 1994) američki pesnik, pripovedač i romanopisac danas se smatra jednim od najuticajnijih pisaca bitničke generacije (engl. beat generation). Ostaće upamćen po svom eksplicitnom, sirovom, ponekad čak vulgarnom književnom izrazu i svojim pričama o simpatičnim gubitnicima sa margina američkog društva.

    Čarls Bukovski se rodio kao Hajnrih Karl (Henri Čarls) Bukovski Mlađi u Andernahu, u Nemačkoj. Njegov otac Henri Bukovski bio je američki vojnik, a majka Katarina Fet Nemica. 1922. godine porodica Bukovski se seli u Ameriku u Los Anđeles, grad u kome će Bukovski provesti najveći deo svog života.

    Bukovski je odrastao u vreme ekonomske depresije koja je zahvatila Ameriku između dva svetska rata. Njegov strog i dominantan otac često je ostajao bez posla, a svoje nezadovoljstvo i frustraciju najčešće je iskaljivao na dečaku redovno ga maltretirajući, o čemu će Bukovski pisati u svom romanu "Ham on Rye". Adolescentske akne koje su ostavile ožiljke na njegovom licu samo su doprinele da se još više oseća kao gubitnik i osobenjak. Pokušavajući da se zaštiti od traumatične stvarnosti, Bukovski se rano okreće alkoholu, ali i knjigama. Kao srednjoškolac mnogo čita, a posebno voli dela Ernesta Hemingveja, Sinklera Luisa, Karsona MekKulersa i D. H. Lorensa. Po završetku srednje škole upisuje gradski koledž u Los Anđelesu i pohađa kurseve novinarstva i književnosti, želeći da postane pisac.

    1976 godine upoznaje Lindu Li Bejli, vlasnicu restorana zdrave hrane 25 godina mlađu od njega, kojom će se oženiti 1985 godine i njegov život poprima mirniji tok. Ostatak života Bukovski će provesti u predgrađu San Pedro u lepo uređenoj kući sa bazenom. Vozi crni BMW, otkriva sve prednosti računara, uživa slušajući klasičnu muziku u društvu svojih mačaka i naravno i dalje piše. Druži se sa glumcem Šonom Penom, a grupa "U2" mu posvećuje pesmu na svom koncertu u Los Anđelesu. 1983 godine snimljen je italijanski film "Priče o običnom ludilu" sa Benom Gazaraom i Ornelom Muti u glavnim ulogama po istoimenoj zbirci priča Čarlsa Bukovskog. Bukovski piše i scenario za film "Barfly" koji je snimljen 1987 godine sa Mikijem Rurkom I Fej Danavej u glavnim ulogama. 1992 godine izlazi iz štampe zbirka pesama " The Last Night of the Earth Poems", poslednja knjiga objavljena za života ovog pisca.

    Čarls Bukovski je umro 9. marta 1994 godine od leukemije. Sahranjen je u "Grean Hills" memorijalnom parku blizu njegove kuće u San Pedru.

    Danas su veoma popularni i njegovi romani:

    Holivud,
    Bludni sin,
    Žene,
    Zabeleške starog pokvarenjaka,
    Palp,
    Šekspir ovo nikad nije radio i drugi,
    kao i zbirke kratke proze

    Đavo je bio vruć,
    Priče o običnom ludilu,
    Fotografije iz pakla,
    Ljubav i ludilo u LA...


    Život je jedan i nema reprizu!
    Nazad na vrh Ići dole

    AutorPoruka
    dođoška
    Adminka
    Adminka



    Broj poruka : 241566
    Datum upisa : 30.03.2020

     Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 Empty
    PočaljiNaslov: Re: Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik    Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 I_icon_minitimePet Feb 03, 2023 1:58 pm

    Svojedobno, dok sam vjerovao da sam genij, gladovao sam i nitko me nije želio objaviti; tada sam po knjižnicama provodio puno više vremena nego što to sada činim.

    (Nesuvisli esej o poetici i krvavom životu napisan dok sam ispijao pakiranje od šest limenki piva, 1965.)
    Nazad na vrh Ići dole
    dođoška
    Adminka
    Adminka



    Broj poruka : 241566
    Datum upisa : 30.03.2020

     Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 Empty
    PočaljiNaslov: Re: Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik    Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 I_icon_minitimePet Feb 03, 2023 1:59 pm

    Još odavno sam došao do zaključka da je POEZIJA najkraći, najsočniji, najdjelotvorniji oblik pisanja. Zašto pisati roman kad sve možete iskazati u deset stihova? Zašto deset romana kad možete napisati 10.000? Naravno, roman ZLOČIN I KAZNA nije mogao biti napisan u deset redaka, unatoč tome što se ne slažem sa završetkom, za koji vjerujem da je bio iznuđen pod pritiskom općedruštvenog licemjerja, to je ipak sjajno djelo. Zbog toga osjećam naklonost prema svega nekolicini romansijera, ali oni ne mogu biti opravdanje za sve one silne mudrijaše i pametnjakoviće koji su uslijedili.

    (Nesuvisli esej o poetici i krvavom životu napisan

    dok sam ispijao pakiranje od šest limenki piva, 1965.)
    Nazad na vrh Ići dole
    dođoška
    Adminka
    Adminka



    Broj poruka : 241566
    Datum upisa : 30.03.2020

     Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 Empty
    PočaljiNaslov: Re: Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik    Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 I_icon_minitimePon Maj 08, 2023 10:06 am

     Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 Direct10
    Nazad na vrh Ići dole
    dođoška
    Adminka
    Adminka



    Broj poruka : 241566
    Datum upisa : 30.03.2020

     Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 Empty
    PočaljiNaslov: Re: Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik    Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 I_icon_minitimeČet Maj 25, 2023 4:04 pm

    POKVARENJAKOVE MISLI
    O PISANJU


    Po mom mišljenju, glavni problem je u tome što postoji jako velika razlika između književnosti i života, jer oni koji stvaraju književnost ne pišu o životu, a oni koji žive život isključeni su iz literature. Naravno, tijekom stoljeća pojavili su se jako važni pisci - Dostojevski, Céline, rani Hemingway, rani Camus, Turgenjev i njegove kratke priče, a tu

    je i Knut Hamsun, Glad i sve ostalo što je napisao, Gorki, taj lutalica prije Revolucije...

    nekolicina drugih... ali najveći dio svega ostalog bilo je obično sranje...

    (pismo Gerardu Dombrowskom, 3. 1. 1969.)
    Nazad na vrh Ići dole
    dođoška
    Adminka
    Adminka



    Broj poruka : 241566
    Datum upisa : 30.03.2020

     Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 Empty
    PočaljiNaslov: Re: Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik    Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 I_icon_minitimeNed Jun 25, 2023 1:10 pm

     Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 Kiea_k10

    "Džejn rekli su mi da me ne pominješ više... Ni naše oktobarske kiše koje smo voleli uz čaj od jagode, ušuškani u tvoju iznajmljenu sobu.
    Volela si knjige, bila si tajno zaljubljena u Puškina, a ja sam bio ljubomoran na to.
    Džejn, ja ne verujem u zaborav. U meni su se nakupile sve jeseni u kojima smo se imali... I kad mi kažu da me ne pominješ, stavim ruke na grudi i pomislim: "Na koga li misli dok niz prozor liju oktobarske kiše?"
    Nazad na vrh Ići dole
    dođoška
    Adminka
    Adminka



    Broj poruka : 241566
    Datum upisa : 30.03.2020

     Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 Empty
    PočaljiNaslov: Re: Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik    Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 I_icon_minitimeSre Jul 12, 2023 4:13 pm


     Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 A4c52762be93dbdd2ce702cf58696010
    Nazad na vrh Ići dole
    dođoška
    Adminka
    Adminka



    Broj poruka : 241566
    Datum upisa : 30.03.2020

     Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 Empty
    PočaljiNaslov: Re: Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik    Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 I_icon_minitimeSre Jul 12, 2023 4:14 pm

     Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 56706210
    Nazad na vrh Ići dole
    dođoška
    Adminka
    Adminka



    Broj poruka : 241566
    Datum upisa : 30.03.2020

     Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 Empty
    PočaljiNaslov: Re: Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik    Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 I_icon_minitimeUto Jul 25, 2023 6:23 pm

     Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 336868914-5887550538009524-4243051273854325463-n
    Nazad na vrh Ići dole
    dođoška
    Adminka
    Adminka



    Broj poruka : 241566
    Datum upisa : 30.03.2020

     Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 Empty
    PočaljiNaslov: Re: Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik    Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 I_icon_minitimePon Avg 21, 2023 1:41 pm

    Sportski novinari su najgori od najgorih kad počnu pisati, a naročito kad počnu razmišljati. Ne znam što je gore, njihovo pisanje ili razmišljanje, no koje god da prednjači, to je brak iz kojeg se mogu roditi jedino nezakonita i nakazna čudovišta.

    (Zabilješke starog pokvarenjaka, 1969.)
    Nazad na vrh Ići dole
    dođoška
    Adminka
    Adminka
    dođoška


    Bedž : kraljica
    Norveška Ženski
    Broj poruka : 241566
    Datum upisa : 30.03.2020

     Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 Empty
    PočaljiNaslov: Re: Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik    Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 I_icon_minitimePon Avg 21, 2023 1:43 pm

    Moram piti i kladiti se na konje kako bih se udaljio od pisaćeg stroja. Nije stvar u tome da ne volim ovaj stari pisaći stroj, jer on i dalje dobro radi. Ali znati kad treba sjesti za njega i kad treba ustati od njega, u tome je kvaka.

    (pismo Lafayette Young, 25. 10. 1970.)


    "Ne sanjamo svi jednako i to nikome ne smeta. A zašto svima smetamo kad smo drugačije budni?"
    Nazad na vrh Ići dole
    dođoška
    Adminka
    Adminka
    dođoška


    Bedž : kraljica
    Norveška Ženski
    Broj poruka : 241566
    Datum upisa : 30.03.2020

     Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 Empty
    PočaljiNaslov: Re: Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik    Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 I_icon_minitimeSre Nov 22, 2023 12:29 pm

     Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 JoqRRcJ


    "Ne sanjamo svi jednako i to nikome ne smeta. A zašto svima smetamo kad smo drugačije budni?"
    Nazad na vrh Ići dole
    dođoška
    Adminka
    Adminka
    dođoška


    Bedž : kraljica
    Norveška Ženski
    Broj poruka : 241566
    Datum upisa : 30.03.2020

     Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 Empty
    PočaljiNaslov: Re: Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik    Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 I_icon_minitimeNed Nov 26, 2023 2:44 pm

    Imao sam pisaći stroj i bio bez posla. Odlučio sam napisati roman. Napisao sam ga u 20 noći, ispijajući pola litre viskija svake noći. Black Sparrow Press ga je objavio pod

    naslovom Pošta. Također sam 2 ili 3 poglavlja uspio prodati časopisima kao kratke priče.

    Novi čudan život se rađao.

    (Zabilješke o životu jednoga ostarjelog pjesnika, 1972.)


    "Ne sanjamo svi jednako i to nikome ne smeta. A zašto svima smetamo kad smo drugačije budni?"
    Nazad na vrh Ići dole
    dođoška
    Adminka
    Adminka
    dođoška


    Bedž : kraljica
    Norveška Ženski
    Broj poruka : 241566
    Datum upisa : 30.03.2020

     Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 Empty
    PočaljiNaslov: Re: Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik    Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 I_icon_minitimeNed Nov 26, 2023 2:44 pm

    Moj stil bio je vrlo jednostavan, njime sam uspijevao izraziti što god sam želio.

    Knjige su bile razgrabljene odmah po objavljivanju.

    (Stari pokvarenjak se ispovijeda, listopad 1971.)


    "Ne sanjamo svi jednako i to nikome ne smeta. A zašto svima smetamo kad smo drugačije budni?"
    Nazad na vrh Ići dole
    dođoška
    Adminka
    Adminka
    dođoška


    Bedž : kraljica
    Norveška Ženski
    Broj poruka : 241566
    Datum upisa : 30.03.2020

     Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 Empty
    PočaljiNaslov: Re: Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik    Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 I_icon_minitimeNed Nov 26, 2023 2:44 pm

    Moja prva pogreška bila je što sam povjerovao da mogu pisati satima, i to svakog dana. Čovjek može pisati i tako, ali ono što piše bit će razblaženo i usiljeno.

    (Zabilješke o životu jednoga ostarjelog pjesnika, 1972.)



    "Ne sanjamo svi jednako i to nikome ne smeta. A zašto svima smetamo kad smo drugačije budni?"
    Nazad na vrh Ići dole
    dođoška
    Adminka
    Adminka
    dođoška


    Bedž : kraljica
    Norveška Ženski
    Broj poruka : 241566
    Datum upisa : 30.03.2020

     Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 Empty
    PočaljiNaslov: Re: Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik    Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 I_icon_minitimePet Jan 12, 2024 3:21 pm

    Sjediti s bocom ispred pisaćeg stroja nije najlakši način da se čovjek oslobodi straha. Cijelog života sanjao sam o tome kako ću postati pisac, a sada me progone demoni. Pisanje pojačava osjećaje do te mjere da smo prepušteni na milost i nemilost svih događaja. Vlat trave preobražava se u mač, a ljubavna veza nekomu prosipa crijeva.

    (Zabilješke starog pokvarenjaka, travanj 1972.)


    "Ne sanjamo svi jednako i to nikome ne smeta. A zašto svima smetamo kad smo drugačije budni?"
    Nazad na vrh Ići dole
    dođoška
    Adminka
    Adminka
    dođoška


    Bedž : kraljica
    Norveška Ženski
    Broj poruka : 241566
    Datum upisa : 30.03.2020

     Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 Empty
    PočaljiNaslov: Re: Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik    Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 I_icon_minitimePet Jan 12, 2024 3:22 pm

    Godinama sam živio bez žena, a hranio sam se maslacem od kikirikija, ustajalim kruhom i kuhanim krumpirima. Bio sam budala, klipan, idiot. Žarko sam želio pisati, ali pisaći stroj sam stalno zalagao. Odustao sam i s pisanja prešao na piće...

    (Ovo je ubilo Dylana Thomasa, 1972.)


    "Ne sanjamo svi jednako i to nikome ne smeta. A zašto svima smetamo kad smo drugačije budni?"
    Nazad na vrh Ići dole
    dođoška
    Adminka
    Adminka
    dođoška


    Bedž : kraljica
    Norveška Ženski
    Broj poruka : 241566
    Datum upisa : 30.03.2020

     Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 Empty
    PočaljiNaslov: Re: Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik    Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 I_icon_minitimePet Jan 12, 2024 3:22 pm

    Jedan prijatelj je pred neki dan svratio k meni nakon što je poslije 19 godina izašao iz zatvora... on je bio laskava duša, stalno mi je pisao kako moje knjige s erotskim pričama
    kolaju od ćelije do ćelije i da se dečki pale na njih - svi osim jednog tipa koji je tvrdio da nemam pojma o pravilnoj upotrebi engleskog jezika, a ja sam mu odgovorio da tom tipu kaže da je u pravu, ali da je upravo to najbolja stvar u mom pisanju.

    (Zabilješke starog pokvarenjaka, 1973.)


    "Ne sanjamo svi jednako i to nikome ne smeta. A zašto svima smetamo kad smo drugačije budni?"
    Nazad na vrh Ići dole
    Sponsored content





     Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 Empty
    PočaljiNaslov: Re: Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik    Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik - Page 17 I_icon_minitime

    Nazad na vrh Ići dole
     
    Bukovski-matori pokvarenjak i veliki pesnik
    Nazad na vrh 
    Strana 17 od 17Idi na stranu : Prethodni  1 ... 10 ... 15, 16, 17
     Similar topics
    -
    » Karipski Veliki koralni greben

    Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
    Foto-forum :: Razne slike-other image :: Biblioteka :: Čitaonica/Slikovnica-
    Skoči na: